Fotbalovou výhru trefil Drtičům na jihu Čech Nesrsta

Jindřichův Hradec, Hodonín - Hodonínští hokejisté porazili silný Jindřichův Hradec i podruhé v sezoně. Po domácí výhře 5:4 v prodloužení se slovácký celek radoval i na jihu Čech. Fotbalovou výhru 1:0 a další cenné tři body zajistil Drtičům premiérovým gólem útočník Roman Nesrsta, který překonal výtečného gólmana Kubeše ve 38. minutě. Jihočeši svého soka přestříleli, ale brankář Hodonína Marek Peksa vychytal už čtvrtou nulu v sezoně.

17.11.2011

Hodonínský útočník Martin Hollý před jindřichohradeckým gólmanem Tomášem Kubešem.Foto: DENÍK/Petr Turek

„Na to, že máme některé hráče zraněné, jsou to velmi cenné tři body. Všichni hráči podali solidní výkon hlavně ve hře dozadu,“ řekl kapitán SHK Petr Pokorný. „Mohli jsme dát i více branek, ale na druhé straně jsme mohli také nějaké góly dostat. Celkově to ale byl povedený výkon,“ doplnil zkušený obránce.

V sestavě Hodonína se znovu objevila trojice útočníků Rehuš, Hollý a Kuba. Obránce Lukáš Komárek ještě nenastoupil. Dres SHK naopak vůbec poprvé oblékl obránce David Skočovský, který přišel do Hodonína jako náhrada za Dominika Grófa.

Drtiči přijeli na jih Čech ukončit dlouhou sérii zápasů na soupeřových kluzištích povzbuzeni vítězstvím nad Kutnou Horou. Zápas začal pěkně zostra, rychlý hokej se musel divákům líbit. Hned v první minutě to na Peksu zkoušeli Skokan s Robertem Procházkou.

Skóre mohl otevřít ve 3. minutě Jurásek. Nejlepší střelec Drtičů nedokázal využít chybu domácího zadáka Záhory a na brankáře Kubeše nevyzrál.

Třináctá minuta přinesla možnost domácích, Mäkälovi se však puk přes brankovou čáru protlačit nepodařilo. Do konce první třetiny měly oba týmy ještě několik šancí, ale skóre zápasu se nezměnilo.

V prostřední části tempo hry lehce opadlo. Ve 24. minutě pálil pohotově Špok, o minutu později se střílel mimo Dvořák. Hosty pak podržel při Skokanově trefě Peksa. Gólmana Hodonína nezaskočila ani teč Záhory.

Gólem neskončily ani šance Milotinského nebo pokus Voříška. Rozhodující moment zajímavého střetnutí přišel ve 38. minutě. Hlavačka cestou z trestné lavice naservíroval puk Romanu Nesrstovi, a ten precizním blafákem překonal Kubeše.

Hodonín mohl v závěrečné části svůj náskok navýšit, ale Juráska v přesilovce vychytal Kubeš, který si poradil i s dorážkou Peše.
Jindřichův Hradec sahal ve vyrovnaném duelu po bodu. Finský útočník Mäkälä ovšem nemířil ve vyložené pozici přesně a střela Procházky skončila na tyči Peksovy svatyně.

Jihočechům nepomohla ani hra bez brankáře. Drtiči si tak odvážejí domů tři body za výhru nejmenším možným rozdílem 1:0.
Velkou zásluhu na vítězství Drtičů měl gólman Marek Peksa, který za svá záda nepustil ani jednu z čtyřiatřiceti střel Vajgaru. Hráči hodonínského SHK a spolu s nimi i dvacítka věrných fanoušků se mohli s vítěznou náladou vydat na zpáteční cestu domů na jih Moravy.

Hodonínští hokejisté zůstávají s tříbodovým náskokem na čele druhé ligy. Své postavení budou chtít Drtiči potvrdit i doma proti třetímu Kolínu. Utkání jednadvacátého kola začíná na zimním stadionu TEZA v 17.00.

„V každém domácím zápase bychom chtěli bodovat naplno. Věřím, že se nám to s podporou věrných příznivců podaří,“ řekl před třemi domácími duely Pokorný.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - SHK Hodonín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 38. Nesrsta (Hlavačka, Rehuš).
Rozhodčí: Němec - Mertl, Slavík. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 510. Střely na branku: 34:27.
Jindřichův Hradec: Kubeš (Krásný) - D. Mazanec, Hastrman, Procházka, Bača, Semrád, Pavlíček - Měrka, Skokan (od 48. minuty Markulinec), Záhora - Kocar, Kupec, Dvořák - Voříšek, Milotinský, Mäkelä.
Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Miklík, Okuliar, Skočovský - Peš, Jurásek, Rehuš - Špok, Barták, Sajdl - Hoza, Nesrsta, Fiedler - Kuba, Hollý.
Poslední duel rozhodl Hlavačka
Hodonín se představil v Jindřichově Hradci po dlouhých šestnácti letech. 21. ledna 1995 remizovali Drtiči na jihu Čech 4:4. O poslední trefu hostů se tři minuty před koncem zápasu postaral Martin Hlavačka, jediný pamětník tohoto utkání.
Nová historie vzájemných soubojů Hodonína a Vajgaru se začala psát před měsícem. Napínavý souboj, ve kterém hosté vedli na začátku druhé třetiny už 4:0, nakonec dovedli statečně bojující domácí do prodloužení, ve kterém nakonec dokázali vstřelit i vítěznou branku.

17.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 73 Kč

Pomocníci v kuchyni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 73.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Balajková Soňa-Restaurace Bonanza, , třída Komenského č.p. 49/17, 697 01 Kyjov 1., Upřesňující informace: Pomocná síla v kuchyni , Veškeré pomocné práce v kuchyni, příprava dezertů zeleniny příloh atd., Zam. výhody: Obědy zdarma., Kontakt: tel. 777 088 823, osobně na adrese: Restaurace Bonanza, třída Komenského č.p. 49/17, , Kyjov - denně od 10:00, e-mailem: info@restauracebonanza.cz.. Pracoviště: Balajková soňa-restaurace bonanza, třída Komenského, č.p. 49, 697 01 Kyjov 1. Informace: Soňa Balajková, +420 777 088 823.

Management - Hlavní sestry v oblasti zdravotnictví Všeobecná 23 000 Kč

Hlavní sestry v oblasti zdravotnictví Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Charita Kyjov, třída Palackého č.p. 194/30,, 697 01 Kyjov 1., Upřesňující informace: Činnost zdravotnického pracovníka s odborností 925 dle vyhlášky č. 55/2011Sb., §4 a §54. Práce s pacienty chronickými a terminálními v jejich domácím prostředí dle ordinace praktického lékaře nebo odborného lékaře z nemocnice, vyšetření a stanovení ošetřovatelské diagnózy, stanovení ošetřovatelského plánu. Požadujeme odbornou způsobilost dle novely zákona č. 96/2004 Sb., zák. č. 201/2017 Sb., vzdělání v oboru všeobecná zdravotní sestra - ÚSO s maturitou, VOŠ zdrav., trestní bezúhonnost, dobrý zdravotní stav, vstřícnost a empatie k pacientům, schopnost pracovat samostatně, spolehlivost, pečlivost, pružnost, řidičský průkaz sk. B, minimálně tříletou praxi u lůžka, praxi ve zdravotnictví, uživatelskou znalost PC, ranní a večerní služby vč. víkendů a svátků., Zam. výhody: 25 dní dovolené, příspěvek na stravu, platové ohodnocení dle vzdělání a délky praxe, Kontakt: tel. 518 323 766 v prac. dny od 7:00 do 15:30, osobně na adrese: Palackého 194, Kyjov v prac. dny od 7:00 do 15:00, e-mailem: chos.dh@kyjov.charita.cz. Pracoviště: Charita kyjov, třída Palackého, č.p. 194, 697 01 Kyjov 1. Informace: Blažena Hanáková, +420 518 323 766,777 805 001.

Administrativa - Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, 25 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, ekonomové práce Personalista / mzdová účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Personální agenda a řešení aktuálních personálních situací v rámci firmy, odpovědnost za uplatňování a dodržování pracovněprávní legislativy, včetně lékařských prohlídek, tvorba směrnic, vnitřních předpisů. Správa docházkového systému. Mzdové účetnictví. Znalost pracovně právních předpisů nutná.. Pracoviště: Vinařství mutěnice, s.r.o., Údolní, č.p. 1174, 696 11 Mutěnice. Informace: Jana Bílková, +420 608 575 875.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 14 000 Kč

Pomocníci v kuchyni pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Měšťanská 3786/72, 695 01 Hodonín. Praxe výhodou. Poukázky na sportovní využití. Kontakt na tel. 724 369 148 od 7:00 do 17:00 hod, na mail: manager.restaruace@bowling-restaurace.cz. Pracoviště: Boreho s.r.o., Měšťanská, č.p. 3786, 695 01 Hodonín 1. Informace: Jana Mráková, +420 724 369 148.

Jeseník posílili navrátilci, na účastníka MSFL Rýmařov ale nestačil

Až do pátku 20. července čekali hráči Jeseníku na první přípravné utkání. Na svém trávníku přivítali třetiligový Rýmařov a příliš nechybělo, aby se jim podařilo papírového favorita zaskočit.

20.7.2018

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 22:37

První půle? To bylo baroko, hněval se trenér Slovácka Kordula

Pro výkon mužstva v prvním poločase neměl pochopení. Co naplat, že fotbalisté Slovácka po přestávce Bohemku zmáčkli, když dvoubrankové manko stejně neumazali. Veškerá snaha tak nakonec přišla stejně vniveč. Kouče Michala Kordulu více než těsná porážka 1:2 štval přístup hráčů v úvodní části.

včera 19:00

Marek Jankulovski: Baník musí stát na odchovancích

/ROZHOVOR/ Jedenačtyřicetiletý odchovanec, dlouholetý reprezentant a vítěz Ligy mistrů s AC Milán Marek Jankulovski se pokusí vrátit hrdý slezský klub Baník Ostrava zpátky mezi českou elitu.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Juniorka? Mehanović normálně trénuje s týmem, říká Grygera

Dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Tolik fotbalistů momentálně čítá kádr Fastavu. Ševci po loňském průvanu letos v létě spíše konsolidovali kabinu.