Fotbalovou výhru trefil Drtičům na jihu Čech Nesrsta

Jindřichův Hradec, Hodonín - Hodonínští hokejisté porazili silný Jindřichův Hradec i podruhé v sezoně. Po domácí výhře 5:4 v prodloužení se slovácký celek radoval i na jihu Čech. Fotbalovou výhru 1:0 a další cenné tři body zajistil Drtičům premiérovým gólem útočník Roman Nesrsta, který překonal výtečného gólmana Kubeše ve 38. minutě. Jihočeši svého soka přestříleli, ale brankář Hodonína Marek Peksa vychytal už čtvrtou nulu v sezoně.

17.11.2011

Hodonínský útočník Martin Hollý před jindřichohradeckým gólmanem Tomášem Kubešem.Foto: DENÍK/Petr Turek

„Na to, že máme některé hráče zraněné, jsou to velmi cenné tři body. Všichni hráči podali solidní výkon hlavně ve hře dozadu,“ řekl kapitán SHK Petr Pokorný. „Mohli jsme dát i více branek, ale na druhé straně jsme mohli také nějaké góly dostat. Celkově to ale byl povedený výkon,“ doplnil zkušený obránce.

V sestavě Hodonína se znovu objevila trojice útočníků Rehuš, Hollý a Kuba. Obránce Lukáš Komárek ještě nenastoupil. Dres SHK naopak vůbec poprvé oblékl obránce David Skočovský, který přišel do Hodonína jako náhrada za Dominika Grófa.

Drtiči přijeli na jih Čech ukončit dlouhou sérii zápasů na soupeřových kluzištích povzbuzeni vítězstvím nad Kutnou Horou. Zápas začal pěkně zostra, rychlý hokej se musel divákům líbit. Hned v první minutě to na Peksu zkoušeli Skokan s Robertem Procházkou.

Skóre mohl otevřít ve 3. minutě Jurásek. Nejlepší střelec Drtičů nedokázal využít chybu domácího zadáka Záhory a na brankáře Kubeše nevyzrál.

Třináctá minuta přinesla možnost domácích, Mäkälovi se však puk přes brankovou čáru protlačit nepodařilo. Do konce první třetiny měly oba týmy ještě několik šancí, ale skóre zápasu se nezměnilo.

V prostřední části tempo hry lehce opadlo. Ve 24. minutě pálil pohotově Špok, o minutu později se střílel mimo Dvořák. Hosty pak podržel při Skokanově trefě Peksa. Gólmana Hodonína nezaskočila ani teč Záhory.

Gólem neskončily ani šance Milotinského nebo pokus Voříška. Rozhodující moment zajímavého střetnutí přišel ve 38. minutě. Hlavačka cestou z trestné lavice naservíroval puk Romanu Nesrstovi, a ten precizním blafákem překonal Kubeše.

Hodonín mohl v závěrečné části svůj náskok navýšit, ale Juráska v přesilovce vychytal Kubeš, který si poradil i s dorážkou Peše.
Jindřichův Hradec sahal ve vyrovnaném duelu po bodu. Finský útočník Mäkälä ovšem nemířil ve vyložené pozici přesně a střela Procházky skončila na tyči Peksovy svatyně.

Jihočechům nepomohla ani hra bez brankáře. Drtiči si tak odvážejí domů tři body za výhru nejmenším možným rozdílem 1:0.
Velkou zásluhu na vítězství Drtičů měl gólman Marek Peksa, který za svá záda nepustil ani jednu z čtyřiatřiceti střel Vajgaru. Hráči hodonínského SHK a spolu s nimi i dvacítka věrných fanoušků se mohli s vítěznou náladou vydat na zpáteční cestu domů na jih Moravy.

Hodonínští hokejisté zůstávají s tříbodovým náskokem na čele druhé ligy. Své postavení budou chtít Drtiči potvrdit i doma proti třetímu Kolínu. Utkání jednadvacátého kola začíná na zimním stadionu TEZA v 17.00.

„V každém domácím zápase bychom chtěli bodovat naplno. Věřím, že se nám to s podporou věrných příznivců podaří,“ řekl před třemi domácími duely Pokorný.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - SHK Hodonín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 38. Nesrsta (Hlavačka, Rehuš).
Rozhodčí: Němec - Mertl, Slavík. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 510. Střely na branku: 34:27.
Jindřichův Hradec: Kubeš (Krásný) - D. Mazanec, Hastrman, Procházka, Bača, Semrád, Pavlíček - Měrka, Skokan (od 48. minuty Markulinec), Záhora - Kocar, Kupec, Dvořák - Voříšek, Milotinský, Mäkelä.
Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Miklík, Okuliar, Skočovský - Peš, Jurásek, Rehuš - Špok, Barták, Sajdl - Hoza, Nesrsta, Fiedler - Kuba, Hollý.
Poslední duel rozhodl Hlavačka
Hodonín se představil v Jindřichově Hradci po dlouhých šestnácti letech. 21. ledna 1995 remizovali Drtiči na jihu Čech 4:4. O poslední trefu hostů se tři minuty před koncem zápasu postaral Martin Hlavačka, jediný pamětník tohoto utkání.
Nová historie vzájemných soubojů Hodonína a Vajgaru se začala psát před měsícem. Napínavý souboj, ve kterém hosté vedli na začátku druhé třetiny už 4:0, nakonec dovedli statečně bojující domácí do prodloužení, ve kterém nakonec dokázali vstřelit i vítěznou branku.

17.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 000 Kč Prodavači v prodejnách Servírka, obsluha vinotéky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme spolehlivé a samostatné kolegy / kolegyně do vinotéky s obsluhou v centru Kyjova pod Radnicí. Vaší náplní práce bude komunikace s hosty, obsluha při degustacích a zajištění běžného chodu vinotéky., , Co Vám můžeme nabídnout, • Mzdové ohodnocení 17.000,-, • Práce na hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, • krátké a dlouhé týdny, • provozovna přímo v Kyjově, • zaučení zkušeným personálem, • možnost školení v oboru, • firemní benefity v podobě wellness v Kyjově, zájezdy a mnoho dalšího, , Co od Vás očekáváme, • pozitivní přístup a příjemné vystupování, • samostatnost a spolehlivost, • snaha učit se novým věcem v oboru, • bydliště v Kyjově nebo blízkém okolí, , Přidejte se do našeho týmu a pojďte s námi prezentovat pečlivě vybíraná vína z našeho kraje., V případě zájmu nám zašlete váš životopis.. Pracoviště: Slovácká galerie vín, Masarykovo náměstí, č.p. 30, 697 01 Kyjov 1. Informace: Jan Lexa, +420 773 796 300. Výroba - Výroba Seřizovači 15 000 Kč Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) obráběč kovů, svářeč, mechanik, obsluha CNC stroje - vodní paprsek. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: náměstí Svobody 487, 696 62 Strážnice. Kontakt na mail: kusy@ktmotorsport.cz. Pracoviště: Kt motorsport spol. s r.o. - provozovna, náměstí Svobody, č.p. 487, 696 62 Strážnice. Informace: Tomáš Kusý, . Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojírenský technik 14 000 Kč Obsluha kotlů na vytápění, ohřívačů a výměníků (kromě obsluhy kotlů lodí a lokomotiv) pracovník/ce do kotelny na TP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Nádražní 524, 696 32 Ždánice. Obsluha nízkotlakého parního kotle na tuhá paliva, údržba a venkovní úklid areálu společnosti. Příspěvek na stravování. Kontakt na tel. 775 701 573 od 8:00 do 14:30 hod, na mail: otradovcova@bmb.cz. Pracoviště: Bmb, spol. s r.o., Nádražní, č.p. 524, 696 32 Ždánice. Informace: Lenka Otradovcová, +420 775 701 573. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč Mechanici a opraváři osobních automobilů mechanik v pneuservisu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Nádražní 592/9, 697 01 Kyjov. Manuální zručnost a chuť k práci. Práce v super kolektivu. Stabilní práce v dynamicky rozvíjející se firmě. Férové jednání. Kontakt natel. 777 118 022 od 7:00 do 17:00 hod. Pracoviště: X car centrum s.r.o., Nádražní, č.p. 592, 697 01 Kyjov 1. Informace: Robert Půček, +420 777 118 022.

Medailisté z otevřeného mistrovství Slovinska Alexandr Lucký, Tibor Kubík, Alexandr Harca a Dominik Kubeš, v dolní řadě zleva trenér Martin Vališ a reprezentant ČR Jakub Šimčík.
3

Hodonínští zápasníci Harca a Šimčík zvítězili na turnaji ve Slovinsku

Ivan Bilský patří mezi významné ratíškovické postavy. Vždyť byl u většiny úspěchů fotbalového Baníku
2

Ivan Bilský. Žákovský mistr republiky oslavil osmdesátku

Karatistka Mišková zazářila na mistrovství světa a přiblížila se olympiádě

Madrid, Brno – Výrazně si přiblížila šanci stát se první českou karatistkou na olympijských hrách. Veronika Mišková, rodačka z Petrova u Hodonína, postoupila na 24. mistrovství světa až mezi nejlepší osmičku v disciplíně kata, čímž získala výrazný přísun bodů do žebříčku, z něhož vzejdou účastnice her v Tokiu za necelé dva roky.