„Čtvrtfinále je za námi. Vyzkoušeli jsme si různé varianty. Příští týden nás čekají další zápasy, teď si odpočineme, připravíme se na nadcházející týden a půjdeme zápas od zápasu,“ uvedl útočník Gladiátorů Marek Svoboda.

I když měl být třetí čtvrtfinálový duel pouhou formalitou, dokázala Strážnice soupeře alespoň v první části hry potrápit.

Hned úvod utkání naznačil , že se domácí nechtějí se stavem 2:0 na zápasy smířit. Strážnice hrála hlavně v první třetině dobře, dostala soupeře pod tlak a vytvořila si řadu šancí. „Úvodní třetina byla poměrně vyrovnaná, šance měly obě mužstva. Oba brankáři však své týmy podrželi,“ uvedl kapitán Strážnice Martin Stratil. „Dobře jsme napadali a soupeř neměl moc příležitostí, tak jak tomu bylo v minulých zápasech.“ pokračoval.

Tři důležité góly

Během druhé části hry už ale začali přebírat otěže zápasu do svých rukou hráči Gladiators, kdy se rychle po sobě trefili Svoboda, Uřičář a posléze extraligová posila Šmach. Třígólový náskok si favorit v klidu hlídal.

„První třetinu jsme se sehrávali a hledali. Soupeř hrál disciplinovaně a velmi dobře. Ve druhé třetině jsme využili přesilové hry a dali šťastné branky“ hodnotil duel střelec Svoboda, který si v utkání připsal celkem šest kanadských bodů.

„Osobně se mně nejlépe hraje s Šmachym (Šmach – pozn. red.) a Uřim (Uřičář – pozn. red.). Oba o mně ví a já nemusím tolik běhat. Ty body jsou jejich zásluha“ smál se Svoboda.

„Bohužel jsme neproměňovali ani ty největší šance a střelecké příležitosti. Soupeř pak využil všech svých kvalit a střelecky explodoval. Už jsme neměli sílu odpovědět,“ posteskl si Stratil.

Závěrečná část přinesla pohodový hokejbal. Závěr už připomínal hokejbalovou exhibici, ve které se vůbec nebrání. Další branky Gladiátorů si připsali Svoboda, Šmach a Uřičář. Strážnice už jen korigovala na konečných 10:2. Sezona tak pro ni skončila. „Celý ročník byl celkem zdařilý. Máme mladý tým, a i proto jsme spokojeni hlavně s účastí v play off,“ pronesl Stratil.

To celek z Hodonína pomýšlí na vyšší příčky a v play off chce ještě promluvit do konečného pořadí a potrápit favority soutěže.

Čtvrtfinále Regionální hokejbalové ligy –
3. zápasy: Strážnice – Gladiators Hodonín 2:10 (0:0, 0:3, 2:7), konečný stav série 0:3.
Čejkovice – Rigum Hodonín 0:7, konečný stav série 0:3.
SK Sudoměřice – SK CSKA Hodonín 1:4, konečný stav série 0:3.