Špok se na výhře Drtičů 6:3 podílel gólem a třemi asistencemi. „Je dobře, že to takto dopadlo," usmíval se v útrobách Zimního stadionu Václava Nedomanského jeden z hrdinů předvánoční bitvy.

Špok podal proti Moravským Budějovicím excelentní výkon. Soupeřům svým pohybem motal hlavy, spoluhráčům servíroval parádní přihrávky a často se dostával i do zakončení. „Byl to poslední zápas před Vánoci, takže jsme chtěli zabojovat a lidem ukázat, že hokej hrát umíme a že duel s Kopřivnicí byl pouze nějaký výpadek. Myslím si, že se nám to podařilo. Hráli jsme nadoraz," pronesl zkušený útočník.

Výkon elitního hodonínského forvarda neovlivnilo ani nepříjemné zranění nohy, kvůli kterému málem pondělní duel vynechal. „Normálně kulhám. Minulý zápas jsem dostal ránu do kotníku a mám ho nateklý. Na začátku jsem ho cítil, jak jsem se dostal do varu, už to bylo dobré. Věnoval jsem se pouze hře a zranění nevnímal. Jsem moc rád, že jsem zápas odehrál, protože nebylo úplně jisté, zda nastoupím," přiznal Špok.

Drtičům proti Žihadlům pomohla vedoucí branka, kterou ve 4. minutě zaznamenal kanonýr Jurásek. „Bylo příjemné, že jsme po dlouhé době konečně vedli," řekl Špok. „Předtím jsme často dostali první gól a nepůsobilo to na nás dobře. Za stavu 1:0 se nám hrálo lépe, bohužel soupeř výsledek ještě v první třetině otočil. Chyby však udělali i hráči Moravských Budějovic a my se znovu ujali vedení," uvedl tahoun Hodonína.

Slovácký celek ve druhé periodě dokázal na branky Havla a Horkého odpovědět hned čtyřikrát a domácí tým po čtyřiceti minutách vedl 4:2. „Góly sice možná byly trochu šťastné, ale padly po docela hezkých akcích. Vyšly nám přesilovky, podařilo se nám dát gól v oslabení nebo při hře ve čtyřech," připomněl Špok.

Drtiči nakonec náskok nepustili a do tabulky si připsali tři body za výhru 6:3. Moravské Budějovice letos zdolali vůbec poprvé. Triumf nad Žihadly si užívaly i slušně zaplněné ochozy. K báječné atmosféře ale přispěl i zaplněný sektor hostujících fanoušků, kteří vytvořili borcům ve žlutých dresech téměř domácí prostředí. „Musím před hostujícími fanoušky smeknout, protože nebyli zákeřní ani agresivní. Opravdu šlo vidět, že se hokejem baví. Byli sportovní. Jsou ve druhé lize asi ojedinělí, když v takovém počtu přijedou podpořit svůj tým na venkovní utkání. U mě mají plusové body," pronesl Špok.

Ten si nyní společně se zbytkem týmu užije krátké přestávky. „Všichni jsme po posledních zápasech odbouchaní. Snad se dáme přes Vánoce do kupy a připravíme se na Valašské Meziříčí a Techniku Brno," řekl devětadvacetiletý forvard, který je v bodování týmu druhý za parťákem Juráskem.

Právě druhému útoku Drtičů se v posledních duelech neskutečně dařilo. Půjde to elitní lajně i po pár dnech volna? „Těžko říct. Jsem rád, že si odpočinu, na druhé straně to naší lajně lepilo. Jezdili jsme, vytvářeli jsme si šance a byli nesmírně produktivní. Je škoda, že je pauza, protože z toho zase na chvíli vypadneme. Doufám, že formu naladíme a vyvrcholí to v Brně za Lužánkami proti Technice," přeje si Špok.

Vánoce tradičně stráví v Třinci u rodičů, za kterými samozřejmě pojede i s manželkou. „Menší kaňkou je fakt, že už na Štěpána po obědě zase pojedu směr Hodonín," pravil.

Svátky si ovšem známý zubař pokazit nenechá. „Na Štědrý den se chodíme vyvětrat na hory, protože doma je z těch příprav občas stresující nálada. Pak nás čeká zdobení stromečku, balení dárků," dodal.