Vybřednout z krajského přeboru a dostat se mezi prvoligovou společnost – jasný cíl hodonínských juniorů.

Jenže v cestě jim stojí kvalifikace a v ní hráči Pelhřimova a Karviné. A právě Karvinští jsou prvním soupeřem, proti kterému mladí Drtiči vyjedou na led. Ať už vrchol sezony dopadne jakkoliv, jednu jistotu mají. Mohou se opřít o spolehlivé výkony brankářské jedničky Michal Šurého.

„Je velkou oporou,“ řekl nedávno funkcionář klubu Roman Bárta. „Při zápase je maximálně soustředěný.“

Letos devatenáctiletý gólman má s postupovými tahanicemi výrazné zkušenosti. Byl u triumfu Uherského Hradiště i hodonínských dorostenců. „Uvidíme, jak se nám bude dařit. Samozřejmě budu dělat všechno pro to, abychom postoupili,“ ujišťuje Šurý pro klubový server Drtičů.

Vzpomněl si i na atmosféru, která na domácím stadionu panovala, když v rozhodujících soubojích uspěl dorost.

„Bylo to něco neuvěřitelného,“ poznamenává Šurda, jak mu kamarádi přezdívají. Doufá, že něco podobného zažije znovu. A znovu se šťastným koncem. Vymyslel proto i týmový rituál. Podrobnosti si ale nechává pro sebe a spoluhráče.

„Uvidíme, jestli se to povede. Pokud ano, bude to stát za to,“ říká talentovaný mladík, jenž fandí týmu Philadelphia Flyers a obzvláště finskému gólmanu Antero Niittymäkimu. Stejně jako jeho oblíbenec by se chtěl jednou také živit hokejem. Teď ale směřuje myšlenky na finálovou fázi.

„Každým dnem, co se blíží kvalifikace, se cítím líp a líp. Moc se na to těším,“ mne si Šurý ruce.

Úvodní duel čeká juniorku šestého března, kdy se představí na karvinském ledě.

Trenér mužů SHK Svatopluk Číhal říká o Michalovi Šurém: "Michal je pracovitý a nadějný. Trénuje s námi od začátku sezony. I když nehraje, účastní se všech tréninků. Řekl bych, že je to pro Hodonín naděje. Start ve druhé lize? Záleží, jak se všechno bude příští rok vyvíjet. Že bych u něj neviděl šanci, se říct nedá. Určitě jako druhý brankář by mohl figurovat.

Autoři: Lukáš Ivánek a www.shkhodonin.cz