Gólová přestřelka nakonec dopadla šťastně pro Drtiče. Připsali si čtvrtou výhru

Hodonín – Svěřenci trenéra Romana Čechmánka si připsali již čtvrtou výhru v řadě. Zápas s houževnatou Kopřivnicí nebyl ale jednoduchý. Tatra dokázala dvakrát smazat dvoubrankové manko a třináct minut před koncem byl stav divokého zápasu nerozhodný 5:5. Vítěznou trefu zaznamenal Sedlák, který si v duelu připsal dvě branky. V závěru pak zpečetil výhru Drtičů Vrána.

28.11.2017

I přes výhru se Drtiči v duelu s houževnatou Kopřivnicí trápili. O vítězi třiadvacátého kola druhé hokejové ligy rozhodlo až závěrečných třináct minut utkání.Foto: Adam Krátký, www.shkhodonin.cz

Úvodní minuty zápasu byly z obou stran docela opatrné. První impuls do hry přineslo až vyloučení a sním přesilová hra Hodonína. Tu se domácímu Sajdlovi podařilo využít. Na další branku diváci nemuseli čekat dlouho. V čase 10:26 využil Romančík další početní výhodu, když střelou do protipohybu prostřelil Fendricha, který neměl šanci.

Hosté o sobě dali také vědět. Za pětadvacet vteřin odpověděl Vyčesaný. Baník byl posléze poslán do čtyř. Gólman Štěpanovský předvedl skvělý zákrok, ale přivodil si zranění a z utkání musel odstoupit. Jeho kolega O. Haloda však na další branku nebude vzpomínat s radostí.

Zavinil totiž druhý gól, který oranžovo-modří zbytečně inkasovali. „Zápas jsme sice zvládli a vyhráli jsme. Důležité je, že jsme ukázali vnitřní morální sílu, a že jsme i v zápase, ve kterém nám to herně moc nešlo, dokázali zvítězit,“ řekl trenér Drtičů Roman Čechmánek.

Kopřivnice ve druhé třetině dohrávala početní výhodu, během níž skóroval Stříž. Hostům z města Tatrovek se tak poprvé v zápase podařilo dostat do vedení. Nicméně po brance Kopřivnice byli hosté posláni do čtyř a Drtičům se tak naskytla možnost přesilové hry, kterou využil Hladiš. Další gól domácích zaznamenal Žabčík, který zadovkou naslepo trefil mezírku mezi Fendrichovými betony.

Gólové hody pokračovaly i ve třetím dějství. Hosté opět dokázali vyrovnat a v šestačtyřicáté minutě se začínalo opět od nuly. Nerozhodný stav vydržel pouze jednasedmdesát vteřin. Sajdl využil důrazu na brankovišti, a tím poslal Baník do vedení. „Myslím si, že o dnešním zápase by se dalo hovořit docela dlouho. Na soupeřově hřišti jsme dali pět branek, a proto nás porážka hodně mrzí,“ stručně zhodnotil klání kouč hostů, Martin Tomášek.

Poslední gól padl až v předposlední minutě zápasu a jeho střelcem byl Vrána, který tak zajistil svému týmu vítězství 7:5. „Na rozdíl od předchozích utkání, nás tlačila bota zejména ve hře dozadu. V sobotu nám to prostě nešlo. Ale jak jsem řekl i po zápase hráčům, musíme to hodit za hlavu a v pondělí se už zase začít připravovat na další utkání. Budeme se snažit nastartovat k tomu, co jsme hráli v předchozích zápasech,“ dodal Čechmánek.

SHK Hodonín – HC TATRA Kopřivnice 7:5 (2:2, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Sedlák (Mojžíš), 11. Romančík (Haloda M.), 23. Hladiš (Vaněk, Vrána), 26. Žabčík (Kužílek), 31. Sajdl (Žabčík), 47. Sajdl (Peš, Haloda M.), 59. Vrána (Vaněk) – 11. Vyčesaný (Suchý), 15. Hrubý, 21. Stříž (Mach, Suchý), 34. Pěnčík (Mrowiec), 46. Suchý (Vyčesaný)

Sestava SHK Hodonín:
Štěpanovský (12. Haloda O.) - Miklík, Mojžíš (A), Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk, Vrána - Sedlák, Charvát, Kadlec - Černohous, Jurča, Venclík
Trenér: Roman Čechmánek

Autor: Lucie Bydžovská

28.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
Poškozený les - ilustrační snímek

Moravu potrápil silný vítr. Lámal stromy, odnášel střechy, přerušil elektřinu

Studentky z ekonomického lycea hodonínské obchodní akademie se zapojily do sbírky oblečení a obuvi.
2

Studenti i vyučující pomáhali. Uspořádali sbírku oblečení a obuvi

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Řidič sanitky pil alkohol před jízdou. Přišel o práci

Jižní Morava – Opilý vezl poslední listopadovou sobotu v šest hodin ráno své pacienty řidič dopravní sanitky, který pracoval pro znojemskou nemocnici. Zaměstnavatel už s ním ukončil pracovní poměr. Nepříjemná událost u profesionálního řidiče však není výjimkou. Počátkem roku policisté přistihli při rozsáhlé kontrole také šest řidičů linkových autobusů, kteří nadýchali až 0,8 promile.

Brňané mají školu smyku za rohem. Na novém polygonu řidiče rozhodí tržná deska

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Námraza na silnici překvapila před dvěma lety řidiče z Brněnska Václava Hájka. „Dostal jsem smyk a skončil v příkopu. Byl to jeden z důvodů proč jsem si zaplatil školu smyku v Jihlavě,“ poznamenal. Od pondělí už jihomoravští řidiči na polygon nepojedou daleko. Představitelé firmy Polygon Brno otevřeli nový areál u Masarykova okruhu.

Důchodci si často musejí přivydělávat, říká ekonom

Jižní Morava /ROZHOVOR, ANKETA/ – Nejvyšší důchody na jižní Moravě pobírají lidé z Brna. Naopak nejméně peněz pobírají důchodci ve znojemském regionu. „Ovlivňuje to průmysl a také minulost místa,“ tvrdí ekonom Lukáš Kovanda.