Domácí sice nastoupili do utkání proti druholigovému nováčkovi jako favorit, ale již od 5. minuty prohrávali. Čárský sice ve 14. minutě vyrovnal, přesto odcházeli do kabin spokojenější hosté. Kapitán Žďáru Plachý totiž šťastně překonal Hubačku – 1:2.

Tento stav vydržel poměrně dlouho. A střídačka domácích jakoby nežila. „Když se nedaří, tak tady není nikdo, kdo by to zvedl. Navíc jsme naší nedisciplinovaností posadili soupeře na koně,“ naráží na zbytečné vylučování hodonínský trenér Svatopluk Číhal. Drtiči se zvedli až v závěru druhé části. Ve 35. minutě vyrovnal v přesilovce Jurásek a o dvě minuty později poslal Hodonín do vedení Kýhos.

Kdo si myslel, že je rozhodnuto, tak ten se mýlil. V 50. minutě totiž opět vedli hosté, a to 4:3. Navíc hráli přesilovku. Jurásek však vybojoval ztracený puk pro Podešvu, který vyrovnal. Poté následoval hvězdná trojminutovka pro Martina Zábranského. Nejprve ujel žďárské obraně v oslabení – 5:4 a po následném vyrovnání rozhodl. V čase 58:37 dostal ideální přihrávku od Kýhose, kterou usměrnil vedle betonu hostujícího gólmana. „Třikrát jsme vedli. A nakonec dostaneme rozhodující gól dvě minuty před koncem v přesilovce. To je pak těžké…,“ kroutil hlavou žďárský trenér Jaroslav Benc. Jeho tým prohrál již po páté v řadě.

Domácí kouč měl po utkání smíšené pocity. „Myslel jsem, že proti Žďáru trochu pošetříme síly. Bohužel, zápas se vyvíjel jinak. Bylo to jednoznačně naše nejhorší utkání, přesto jsme vyhráli. Svým způsobem jsme měli štěstí. Hlavně jsem rád, že jsou tři body doma,“ hodnotí duel Číhal.

Ve středu čeká na Drtiče šlágr kola, v němž je přivítá lídr soutěže – Opava.

Hodonín – Žďár n/S. 6:5 (1:2, 2:0, 3:3)

Branky: 14. Čárský (Hrtús), 35. Jurásek (Hrtús), 37. Kýhos (M. Rapant), 50. Podešva (Jurásek), 56. Zábranský (Hučko), 59. Zábranský (Kýhos) – 5. Vránek (Dítě), 15. Plachý (Fila), 44. Dítě (Vránek), 48. Plachý (Sobotka), 58. Plachý.
Hodonín: Hubačka - Javorek, Podešva, Protivný, Rapant, Ševela, Štastný, Vejvar - Barták, Čárský, Hoza, Hrtús, Hučko, Jurásek, Kýhos, Matušek, Peš, Rapant, Vaněček, Surový.
Žďár: Němec - Koželuh, Soldán, Moščic, Souček, Hanus, Šulc, Štros, Sobotka, Fila - Dítě, Štěpánek, Mühltfait, Křiušťan, Sobotka, Kaut T., Kaut J., Plachý, Dobiáš, Vránek.
Rozhodčí: Váňa, Velínský – Wesley.
Diváci: 1585.