Část letošní sezony promarodil, o to víc se těšil na zápasy play-off, které jsou pro všechny hokejisty vyvrcholením sezony. Jenže nakonec z toho byly jen tři zápasy čtvrtfinálové série s Valašským Meziříčím. „Je to velké zklamání, že to takhle dopadlo, pořád to ještě rozdýchávám. Zvlášť když jsem se konečně dostal po zranění opět do herní pohody. Ve druhém zápase se mi podařilo vstřelit hattrick, a to ještě tak, že jsem v závěru zápasu vyrovnával na 4:4 a pak přidal rozhodující gól v prodloužení. To byly parádní pocity! Naopak další zápas byl hrozný, protože jsme museli hrát bez diváků. Bylo to strašně zvláštní a už bych to nechtěl nikdy zažít,“ tvrdí sedmatřicetiletý útočník.

Zápas před prázdnými tribunami byl pro Drtiče poslední. Pak už přišla nařízení vlády a následné ukončení sezony. „Bylo to všechno narychlo, jenom jsme přijeli odevzdat věci a jeli domů. Ani jsme s klukama nestačili zajít někam na pivo. Doufám, že nějakou závěrečnou ještě uspořádáme, až se celá situace zklidní,“ doufá Jurča, přestože by v tom případě asi musel dodatečně spoluhráčům něco zaplatit za zmíněný hattrick.

Předčasné ukončení dobře rozjeté sezony ho mrzí, ale oproti řadě jiných sportovců má výhodu, že ho současná nařízení až tolik nelimitují v přípravě. „Máme po sezoně, takže spíš odpočívám. Občas se doma trochu protáhnu, nebo udělám pár dřepů s mým dvouletým synem, ale to je tak všechno. Horší je to po finanční stránce. Nejenže nám skončila sezona, ale navíc jsme teď museli zavřít Hokejové tréninkové centrum v Brně, kde pracuji jako trenér. Musel jsem si narychlo hledat brigádu, abych měl nějaký příjem,“ přiznává menší potíže, které nyní musí řešit.