Svoji výtečnou formu korunoval odchovanec Zlína v prvním semifinále, Jindřichovu Hradci nastřílel za pětadvacet minut tři góly a dovedl Drtiče k prvnímu vítězství v sérii. Byl to vůbec první hattrick dvaadvacetiletého dříče mezi muži.

Vstup do semifinále vám vyšel parádně. V domácím prostředí jste zdolali Jindřichův Hradec jednoznačně 4:1 a vy jste týmu pomohl třemi góly. Byl to váš první hattrick mezi muži?
Myslím, že jo. Možná loni v přípravě jsem tři branky dal, ale opravdu nevím. Vždycky to byly maximálně jen dva góly. Takže to byl vůbec můj první hattrick mezi muži.

Celý zápas jste měli pod kontrolou. Soupeře jste do ničeho nepustili, ani za rozhodnutého stavu jsme mu nic nepovolili. Patřil zápas s Vajgarem k těm jednodušším?
Bylo to opravdu super. Naštěstí jsme dali brzy gól, pak jsme měli i další šance. Soupeře jsme přehrávali. Vajgar byl takový zakřiknutý. My jsme se na zápas velmi dobře připravili. Měli jsme s trenérem i rozbor u videa, takže jsme věděli, co máme hrát. Chtěli jsme hodně bruslit a hrát v jejich pásmu, což si myslím, že se nám dařilo. První třetina mohla klidně skončit 3:0 a mohlo být rozhodnuto. Bohužel jsme dali pouze jeden gól, takže se muselo hrát dál.

Máte za sebou první zápas semifinále. Dá se souboj s Jindřichovým Hradcem srovnat se čtvrtfinálovou sérií s Břeclaví?
Je to je úplně o něčem jiném. Břeclav hrála hodně důrazný a defenzivní hokej. Bránila v podstatě s pěti lidmi u vlastní brány. Hradec hrál víc hokej. Bylo to prostě úplně jiné a nedá se to srovnávat.

V útoku jste nastoupil s Martinem Hollým, se kterým si vás spousta fanoušků plete a rozeznává jen díky číslu a jmenovce na dresu. Kluci v kabině si vás nepletou?
Občas (směje se). Občas za mnou třeba přijede Martin Hlavačka a nadá mi, že jsem něco udělal špatně a nakonec zjistí, že to byl Martin (směje se).

Byl jste hlavním strůjcem důležitého vítězství v prvním semifinálovém duelu. Jak byste popsal vaše trefy?
První gól vyplynul ze situace. Udělal jsem otočku, bek ke mně nepřistoupil, tak jsem to zkusil zatočit a naštěstí to tam padlo. Před druhou brankou propadlo bekovi Hradce Holasovo (Martin Hollý – pozn. red.) nahození a já jsem to jenom dorazil. A třetí gól, to Wasser (Tomáš Vodák, pozn. red.) výborně vystřelil od modré čáry a já jsem to jen tečoval. Snažil jsem se tlačit do brány a z toho vlastně padly ty dva góly.

Víte už, kolik vás bude hattrick stát?
Už mi kluci říkali, že tam něco bude. Uvidíme, kolik my nakonec vyměří (směje se).

Ve čtvrtek na vás čeká více než dvousetkilometrová cesta na jih Čech. To bude asi trochu o něčem jiném, než výjezdy do nedaleké Břeclavi…
No jo, cesta bude delší. Uvidíme, jak to tam bude vypadat. Mají tam také větší hřiště, takže to bude trochu jiné než doma. Bude se určitě víc bruslit. Musíme se na zápas pečlivě připravit, hlavně si dobře rozebrat střední pásmo. Domácí se budou určitě snažit vyhrát, abychom jim neodskočili na dva zápasy. Vajgar se pokusí srovnat stav série. My zase vyhrát druhý zápas a přiblížit se postupu.