I v posledním domácím utkání s Frýdkem-Místkem patřilo obávané duo k nejlepším. Na ledě exceloval především Jurásek. Devětatřicetiletý kanonýr si proti desátému týmu soutěže připsal pět kanadských bodů za dva góly a tři asistence a výrazně tak přispěl k poslední domácí výhře Drtičů v letošní základní části.

Druhá formace SHK, ve které je společně s Pešem a Juráskem také Michal Kuba, si v pohodovém zápase připsala celkem dvanáct bodů. „Dá se říct, že mezi námi funguje určitá chemie. S Pešákem (Petr Peš – pozn. red.) hrajeme už dlouho, takže víme, co od sebe máme čekat. Michal Kuba se k nám přidává, což je dobré. Můžeme jenom doufat, že nám to vydrží i v budoucnu. Snad se nám bude i nadále dařit tak jako doposud a dál se nás bude držet štěstí," přeje si Zdeněk Jurásek. Ten si na podobný bodový počin přesně nepamatoval. „Ale myslím si, že někdy v minulé, možná předminulé sezoně se nám něco podobného také povedlo," ohlédl se zpět elitní forvard slováckého celku.

Jurásek s Pešem dlouhodobě patří mezi hodonínské stálice, důležitých hráčů je však v kabině Drtičů víc. Pokud ale Hodonín chce ve vyřazovacích bitvách uspět, musí hrát jako tým. „Každý zápas je jiný. Někdy se někomu podaří a někdy zase ne. Myslím, že po těch zraněních, která nás letos stíhají, jsme se týmově semkli dohromady," řekl Jurásek.

Drtiči zítra zakončí základní část na ledě sousední Břeclavi.

Právě jižanské derby definitivně rozhodne o konečném postavení v tabulce a určí dvojice pro čtvrtfinále.

Hokejisté Hodonína si ale moc vybírat nemohou. Vsetín i Poruba patří společně s Přerovem mezi hlavní favority na postup do baráže o první ligu. „Uvidíme, kdo nám z toho výběru padne. Já to neřeším, je mi to celkem jedno," říká Jurásek.

Oba jihomoravské rivaly trápí na konci sezony obrovská marodka. Břeclavští hokejisté dokonce o víkendu neodcestovali na zápas do Ostravy, v Porubě tak prohráli kontumačně 0:5.

„Zatím nevíme, jestli tam vůbec budeme hrát. I když si nemyslím, že by si soupeř nechal boj o play-off jen tak ujít," přemítá Jurásek.

Trenéři Břeclavi Konečný s Hamanem měli na pátečním tréninku k dispozici jen jedenáct zdravých hráčů. Na vině byla velká marodka a chřipka. Proto se kluby s předstihem domluvily na odložení sobotního utkání.

Náhradní pondělní termín u Poruby však neprošel, a proto byl zápas kvůli blížícímu se play-off a nedostatku volných náhradních termínů zrušený. „Zbyli mi tři obránci, v takovém stavu nemělo cenu do Ostravy vůbec jezdit. Snad se do středy dají kluci dohromady," doufá trenér Břeclavi Michal Konečný.

Lvi mají na osmém místě před posledním kolem dvoubodový náskok na Valašské Meziříčí. Pro jistotu play-off musí ve středu od osmnácti hodin uhrát s Hodonínem v derby minimálně dva body a nemuseli by poté jen doufat v prohru Valachů s Novým Jičínem.

Absence důležitých hráčů ovšem netrápí pouze Lvy, ale i Drtiče. „Tento rok je toho opravdu moc. Když je zranění, tak je to zranění vážné, které vyloučí hráče až do konce sezony. Letos máme na tohle velkou smůlu," pronesl Jurásek. Nejproduktivnější hráč Hodonína, který v sedmatřiceti zápasech nasbíral sedmačtyřicet bodů za osmnáct branek a devětadvacet asistencí, i přes rozsáhlou marodku věří, že Drtiči mají na to, aby pronikli mezi čtyři nejlepší týmy soutěže, což se jim loni nepodařilo.

„Hlavně musíme vydržet všichni zdraví," ví Jurásek. „Dále musíme hrát více disciplinovaně, bez zbytečných vyloučení. Uvidíme, snad se nám něco podaří uhrát a půjdeme co nejdál. To je hlavní cíl," přidává.

Rodák z Uherského Ostrohu se letos vrátil na pozici nejproduktivnějšího hráče Drtičů. Zda však bude oblékat modrooranžový dres i v nadcházejícím ročníku, zatím neví.

„Na tuhle otázku ještě dost dobře nedokážu odpovědět, protože opravdu nevím, co bude za dva měsíce a dál. Nechávám to otevřené," dodal s úsměvem.