Bývalý kapitán Vsetína se ve 29. kole prosadil ještě jednou. Zkušený hokejista ve 13. minutě dostal přihrávku od kanonýra Jurči, přesně zamířil a poslal kotouč do sítě. „Jsem spokojený. Chtěl jsem týmu pomoct, což se mi snad podařilo," hodnotí Vaněk.

Člena elitní hodonínské formace, který si v letošním druholigovém ročníku zatím připsal třiadvacet bodů za šestnáct gólů a sedm asistencí, poslední branky hřály. „Jsem rád, že nám tam na začátku góly napadaly a že jsme se trošku uvolnili. Pokud bychom totiž prohrávali, možná by přišla křeč a trápili bychom se mnohem víc," ví Vaněk.

Drtiči to ovšem neměli jednoduché ani za stavu 3:1. I když domácí tým udržel vedení o dvě branky i v prostřední části, v závěrečné periodě dvakrát inkasoval a o hubený náskok se strachoval až do konce. „Byl to ohromně těžký zápas. Nebyli jsme o tolik lepší, k výhře nás dotáhla bojovnost," přiznává Vaněk.

Na výkonu slováckého celku se podepsala týdenní přestávka. Drtiči sice o Vánocích tvrdě trénovali, zápasový rytmus ale dlouho nemohli chytnout. „Těžko jsme se dostávali do tempa. Hlavně v přesilovkách nám chyběla lehkost a hokejovost," říká Vaněk. „Navíc Kopřivnice vůbec nemá špatný mančaft. Soupeř k nám přijel, bojoval. Nezatáhl obranu, dělal nám velké problémy," přidává.

Hosté ze severu Moravy navíc po každém inkasovaném gólu dokázali snížit a vrátit se do hry. Na vedoucí trefu Vaňka odpověděl Tomášek, který v 56. minutě korigoval výsledek na 5:4 a závěr pořádně zamotal. „Zrovna jsme se o tom bavili v kabině. Inkasované branky krátce po vstřeleném gólu nás trochu sráží. To by se nemělo stávat. Doma bychom soupeři měli odskočit na více branek," upozorňuje Vaněk.

Kouč Beťko s asistentem, Prčíkem hráče chválil hlavně za přístup, bojovnost a obětavost. „Koncentrace nám nechyběla. O vánočních svátcích jsme se připravovali dobře," tvrdí odchovanec extraligového Zlí­na.

Drtiči si díky výhře 6:4 v tabulce polepšili, když se dostali před Šumperkem, který ve středu večer prohrál ve Vsetíně. „Trenér nám na vánoční besídce řekl o svém přání jít do Nového roku z třetího místa. Jsem rád, že jsme mu to splnili," těší zkušeného hokejistu, který si závěrečnou děkovačku na ledě užil nejen s věrnými fanoušky, ale i s malým synkem. „Chci, aby lidé v Hodoníně měli z hokeje radost, aby na zimní stadion chodili rádi a stáli za námi," vyslovuje své přání.

I když velkými favority na celkové prvenství dál zůstávají hlavně vedoucí Vsetín s druhou Porubou, i Jihomoravané si chtějí sezonu protáhnout co nejdéle. „Nemáme malé cíle," dodává Vaněk.