Zkušený hokejista, který 30. ledna oslaví čtyřiatřicáté narozeniny, po vzájemné dohodě ukončil působení ve slovenském Trenčíně a po dvou měsících zamířil zpátky do rodného města, aby mateřskému klubu pomohl v rozhodující fázi sezony.

Na Balánově návratu do Hodonína sehrál velkou roli asistent trenéra Tibor Janás. „Byl s ním téměř v každodenním kontaktu. Řešili spolu hodně věcí, hlavně těch hokejových. Jsem ráda, že je Standa zpátky u nás v klubu. Jak už jsem říkala při jeho odchodu, dveře má u nás vždycky otevřené. Věřím, že bude produktivní stejně jako na začátku sezony. Nejen jeho body, ale i zkušenosti se nám totiž budou náramně hodit,“ uvedla šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Někdejší hrát Zlína, Karlových Varů, Popradu či Vítkovic odešel z Hodonína do Trenčína v polovině listopadu. Zkušený centr odehrál ve slovenské extralize v drese Dukly dvacet zápasů, ve kterých nasbíral devět bodů za tři góly a šest asistencí.

Další už nepřidá, protože se rozhodl angažmá v Trenčíně ukončit a vrátit se zpět domů. „Jménem celého týmu by jsem mu chtěl za odvedenou práci a předvedené výkony poděkovat a v další kariéře mu popřát spoustu úspěchů. Staňa si na základe svých kvalit zaslouží dostávat víc prostoru ve hře, u nás by ale hrál ve čtvrté formaci. Navíc tím, že se nám blíží konec přestupového období, chceme mít ještě pootevřené dveře pro případné posily," vysvětlil na klubovém webu sportovní ředitel Dukly Branko Radivojevič.

I když Stanislav Balán odehrál poslední zápas za Drtiče na začátku listopadu, stále patří mezi nejproduktivnější hráče týmu. Elitní útočník si totiž ve třinácti zápasech východní skupiny druhé ligy připsal 22 bodů za čtyři branky a osmnáct asistencí. Momentálně jsou lepší pouze obránce Miklík a útočník Komínek s Matulou, který je ale zraněný a do konce sezony už hrát nebude.