Výhru na ledě opavského lídra chtěli Hodonínští potvrdit i doma, což bylo od začátku utkání znát. Proti minulému duelu se Žďárem opravdu změna. „Prostě jsme to vyměnili. Nechali jsme jenom jmenovky,“ zažertoval domácí trenér Svatopluk Číhal.

Ve 14. minutě napřáhl v přesilovce pět na tři hodonínský kapitán Pokorný a prostřelil Urbánka v novojičínské kleci. Hosté měli podobnou možnost o chvíli později, Čárský bránil dokonce bez hole. Severomoravané však Holeše nepřekonali.

O bodech rozhodovalo duo Zábranský – Peš ve druhé třetině. Ve 29. minutě využil přesilovku Zábranský a chvíli později poslal útočníkovi Komety druhou gólovou asistenci Peš. „Jsem spokojený druhý zápas doma a opět dvě důležité branky. S Petrem Pešem to máme nacvičené. Sice nám to moc nejde na tréninku, zato v zápase to tam padá,“ usmíval se Martin Zábranský.

Tyto dva zásahy byly zřejmě zlomové. „Hodonínu jsme byli důstojným partnerem zhruba do poloviny zápasu. V oslabení jsme dostali druhý gól. A když jsme v přesilovce mohli snížit, tak jsme inkasovali třetí. Tam se utkání zlomilo, pak už jsme se z toho nemohli dostat,“ konstatoval novojičínský kouč David Handl.

Na 4:0 zvýšil po ideální přihrávce Čárského Jurásek.

Závěrečná třetina se spíše jen dohrávala. V 55. minutě pokazil Holešovi druhý shootout Sluštík. A hned v následující minutě vrátil Drtičům čtyřgólový náskok Peš. „Samozřejmě po vítězství spokojenost. Zápas jsme odehráli dobře. S Novým Jičínem je to vždycky o hokeji, protože je podobně technicky laděný jako my. Hráči to odmakali. Dvě utkání jeden inkasovaný gól. Myslím si, že si nic lepšího nemůžeme přát,“ liboval si Číhal.

Po utkání si mohli domácí smlsnout na zasloužené několikaminutové děkovačce, kterou zakončil stylově Holeš. „Je to super. Podobnou atmosféru jsem zažil v brněnské Kometě. Prostě skvělé,“ chválí hodonínské fanoušky Zábranský. „Hokej v Hodoníně diváky táhne. Nedá se nic jiné, než jim závidět,“ uznává trenér Nového Jičína. Ten si po prohraném zápasu pochutnal alespoň na grilované klobáse. V úterý zajíždějí Drtiči do Velkého Meziříčí.

Hodonín – Nový Jičín 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 14. Pokorný (Protivný), 29. Zábranský (Peš), 31. Zábranský (Peš), 37. Jurásek (Čárský), 56. Peš – 55. Sluštík (Macháček).
Diváci: 2500.