Další hokejový zázrak na ledě se nestal. Hodonín narazil v play off na kvalitního soupeře a ve vyřazovacích bojích se musel potýkat i s nepřízní sudích. Zatímco před domácím publikem Drtiči existenční duel bravurně zvládli, ve Slezsku hodonínským borcům ani vydatná podpora věrných příznivců nepomohla. „V sobotu se v Orlové asi nedalo vyhrát. Kdykoliv jsme se dostávali do tlaku, tak nás sudí poslal do čtyř,“ zlobil se asistent hodonínského kouče Arnošt Šifl. „Vrchol byl, když jsme se snažili o hru bez brankáře, na led naskočí náš šestý hráč, kterému jeden z domácích srazí helmu, aby ho vyřadil ze hry a sudí zůstává němým,“ doplnil naštvaně.

Hodonínu začátek třetího čtvtrfinálového zápasu vůbec nevyšel. Už ve druhé minutě poslal domácí do vedení Blatoň. Drtiči se snažili o vyrovnání, Vaškovičovu střelu ale Šafránek, který dochytal zápas v Hodoníně a v sobotu stál v brankovišti Plus Oilu od úvodní vteřiny, chytil.

Orlová dostala první výhodu přesilové hry v šesté minutě. A faul Rehuše potrestal obránce Galvas. „První gól padl po našem nedorozumění ve středním pásmu. Ale i po druhé brance kluci bojovali. Na domácích bylo vidět, že se také báli o výsledek,“ pravil Šifl.

Drtiče ale ani dvoubrankové vedení nepoložilo a v deváté minutě se jim podařilo snížit. Po buly před Šafránkem se nejlépe zorientoval důrazný Michal Kuba, jenž protlačil puk až za záda orlovského brankáře. V jedenácté minutě mohlo být srovnáno, ale Hollého střela těsně minula domácí klec.

V závěru úvodní části Hodonín přečkal dvojnásobné oslabení, ale pouhou vteřinu před vypršením první dvacetiminutovky se Lukova střela odrazila od Mikšana tak nešťastně, že skončila v síti hodonínské branky.

Nástup do druhé části patřil Drtičům, ale Peš se Špokem si na Šafránka nepřišli. Na druhé straně si Peksa poradil s pokusy Valchaře a Galvase. Do černého nezamířil ani hostující zadák Šindelář. Drtiči se branky dočkali v polovině zápasu. Přihrávku Juráska přetavil v kontaktní gól kapitán Peš.

Následně mohl Hodonín vyrovnat v početní výhodě, ale přesilovku využila o pár minut později Orlová. Kanonýr Luka nedal střelou pod břevno brankáři Peksovi žádnou šanci.

Hosté se v závěrečné části snažili o zdramatizování, měli šance, ale žádná střela si cestičku za Šafránka nenašla. Dvě minuty před koncem odvolal kouč Číhal brankáře Peksu golmana a zkusil hru v šesti. První pokus o střelu do opuštěné klece ještě Vaškovič zastavil, o chvíli později už ale Vladimír Luka mířil přesně a definitivně rozhodl o výhře Orlové.

Druhý tým po základní části tak potrvdil roli favorita a v semifinále se utká s Přerovem. Druhou dvojici tvoří Šumperk a Nový Jičín, který překvapivě přešel přes Havířov. „Je obrovská škoda, že se druhá liga znehodnotila tím systémem, který na svazu vymysleli. Je polovina února a my máme po sezoně. V kraji se přitom dál hraje,“ uvedl Šifl.

Hodonínští hokejisté s letošní sezonou rozloučili se důstojně a se ctí. „Klukům nemám co vytknout, dali do toho maximum a na ledě nechali úplně všechno. Mněnezbývá, než jim jenom poděkovat a smeknout před nimi klobouk. Stejně tak, jako před našimi fanoušky, kteří nás celou sezonu podporovali a přijeli i do Orlové,“ pronesl Šifl.

3. semifinále
HC Plus Oil Orlová – SHK Hodonín 5:2 (3:1, 1:1, 1:0), konečný stav série 2:1
Branky: 2. Blatoň (Grygar, Valchař), 6. Galvas (Štefanka, Studený), 20. Mikšan (Luka, Moravec), 34. Luka (Javín, Mikšan). 59. Luka (Mikšan, Javín) – 9. Kuba (Barták), 31. Peš (Jurásek, Rehuš). Rozhodčí: Kusý – Barteček, Fiala. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. Diváci: 1250.
Orlová: Šafránek (Gleich) – Tomis, Grygar, Mikšan, Blatoň, Studený, Galvas, Škatula, Holuša, Galgonek, Moravec, Valchař, Štefanka, Urbánek, Javín, Luka, Vnenk, Szanpka, Samiec, Kraft, Hegegy.
Hodonín: Peksa (Rajčák) – Flamík, Salajka, Šindelář, Komárek, Miklík, Beňa, Podešva – Peš, Jurásek, Rehuš – Vaškovič, Špok, Hollý – Barták, Kuba, Korotvička – Zelinka, Tomášek, Sajdl – Průdek.