Slezan, který byl do té doby zralý na ručník, se ale nevzdal a pěti góly v rozmezí devíti minut zvrátil šílený zápas na svoji stranu. Hodonínu se tak po porážce 5:6 vedoucí šestice týmů opět vzdálila.

Na takový zápas Hodonín dlouho nezapomene. Po vydařeném utkání se Vsetínem inkasovali Drtiči další těžký úder. „Zápas jsme si prohráli sami. I průměrné mužstvo zkrátka musí čtyřbrankový náskok udržet. Naší letošní slabinou jsou bezesporu brankáři,“ zlobil se zkušený hodonínský kouč Svatopluk Číhal.

Úvod přitom hostům vyšel. Špokova střela se od bruslí domácího obránce odrazila ke Komárkovi a hodonínský odstřelovač se trefil poosmé v sezoně. Následně mohl zvýšit Peš, ale na domácího brankáře Iláše nevyzrál.
Hodonín byl i nadále aktivní, ale Kuba, Salajka, Hoza, Beňa ani Špok druhou branku nepřidali. Na rozdíl dvou branek zvyšoval v 11. minutě Rehuš, který donutil opavskou jedničku střídat. Mladému náhradníkovi Trenčanovi vydržela neprůstřelnost jen osmatřicet vteřin. Podruhé v zápase se trefil zadák Komárek.

Opavě pomohl oddechový čas. Po přihrávce Grofka snížil Černý. Radost domácích utnul čtvrtým gólem Peš. Fantastickou třetinu zakončil Rehuš, která za Trenčana dorazil střelu Tomáška. Navýšit vedení Hodonína mohl Miklík. Mladý obránce však v přesilovce třikrát mířil nepřesně.
„Do druhé třetiny jsme vstoupili s vědomím, že už se nám nemůže nic stát a to byl velký omyl. Bohužel jsme inkasovali tři zbytečné góly, ale laciné branky jsme samozřejmě dávali i my,“ pravil Číhal.

„První třetina nám vůbec nevyšla a kdybychom i druhý zápas po sobě vysoko prohráli, bylo by to špatné. Nicméně i za stavu 1:5 jsem o přestávce říkal hráčům, aby se snažili hrát se zabezpečené obrany a aby hlavně co nejvíce stříleli. Díky tomu se nám podařilo dostat do hry, protože hostům taky nezachytali brankáři,“ řekl domácí trenér Karel Suchánek.

Opavě přestávka pomohla. Domácí v prostřední části přidali na pohybu i důrazu a na ledě převzali iniciativu. Drtiči odolávali opavskému náporu až do pětatřicáté minuty, kdy brankáře Šurého překonal v početní výhodě Tichý. „Domácí to dostalo na koně a vyrovnali. Pak už to bylo velice těžké, protože psychická výhoda byla na straně Opavy,“ uvedl Číhal.

O minutu později bylo v domácím táboře ještě veseleji, Polok přesnou ranou snížil. Dva slepené góly srazily hodonínské borce do kolen. V závěru druhé třetiny Kukol vstřelil kontaktní gól a na začátku závěrečné části Grofek dokonce vyrovnal. Průběh zápasu navíc neunesli hostující příznivci, kteří led zasypali sprškou předmětů.

„Druhou a třetí třetinu jsme byli jasně lepší a hosty jsme téměř k ničemu nepustili,“ mínil Suchánek.
Po páté obdržené brance střídal mladík Šurý a do branky SHK putoval další junior Rajčák. Ten však stejně jako opavský kolega bez inkasované branky dlouho nevydržel. Po necelé minutě jej pokořil Ivo Kocián, který tak dokonal nevídaný obrat. Slezanu stačilo k pěti gólům pouhých devět minut!

Opava byla i ve zbytku zápasu lepším týmem. Hodonínští se sice snažili výsledek zvrátit, ale na vyrovnání nedosáhli ani při závěrečné hře bez brankáře.
„Byly to velké nervy a je to pro nás hodně důležité vítězství. Chtěli jsme v zápase odčinit vysokou prohru z Valašského Meziříčí. Věřím, že divákům se zápas přes špatný začátek musel líbit a chtěl bych jim poděkovat za podporu,“ pronesl Suchánek.

HC Slezan Opava – SHK Hodonín 6:5 (1:5, 3:0, 2:0)
Branky: 12. Černý (Grofek), 35. Tichý (Měch, Grofek), 36. Polok (Pavelek), 39. Kukol (Měch), 43. Grofek (Měch), 44. Kocián – 4. Komárek (Špok, Jurásek), 11. Rehuš, 12. Komárek (Špok, Jurásek), 15. Peš (Jurásek), 17. Rehuš (Tomášek). Rozhodčí: Krenželok – Bojda, Mikler. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 650.
Opava: Iláš (11. Trenčan) – Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrábel – Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Kříž, Wolf.
Hodonín: Šurý (43. Rajčák) – Hoza, Rehuš, Korotvička, Špok, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Beňa, Kuba, Průdek, Penák.