Lídr soutěže i bez řady opor vyhrál na severu Čech 4:0. O branky hostí se postarali Sajdl, Špok, Jurásek a Pokorný. Brankář Peksa vychytal další čisté konto a Drtiči se dál vezou na vítězné vlně.

„Jsme spokojení. Nastoupili jsme v hodně prořídlé a mladé sestavě. Věkový průměr kazili pouze Petr Pokorný a Zdeněk Jurásek. Mužstvo ale fungovalo parádně. K té ose zkušených hráčů se velmi dobře přidali i mladíci z juniorky. Celý tým odehrál výborný zápas,“ uvedl na webových stránkách hodonínského klubu kouč SHK Libor Žilka.

Ten se musel ve středu obejít bez zadáků Hlavačky a Komárka. Na sever Čech neodcestovali ani útočníci Barták, Hoza, Nesrsta, Kocák, Hollý a Rehuš. „Trochu nás teď zlobí nemoci a zranění. Na poslední chvíli jsme mužstvo doplnili šikovnými kluky z juniorky. Myslím si, že úplně všichni podali velmi dobrý výkon,“ pochválil svěřence Žilka.

Domácí tým byl ale v úvodu utkání aktivnějším týmem. První šanci měl Trutnov. Brankář Peksa dokázal na začátku páté minuty zastavit puk na brankové čáře.

Severočeši měli v úvodu více ze hry, ale přetavit úvodní nápor ve vedoucí gól se jim nepovedlo. Naproti tomu Drtiči udeřili hned z první vážnější šance. Jakub Sajdl se dostal do brejkové situace a chvíli před polovinou první části otevřel skóre.

O tři minuty později vedli hosté již 2:0. Martin Špok překonal ve 13. minutě mladého brankáře Jeschkeho, který nastoupil místo zraněného Biegla, střelou nad vyrážečku. Chvíli nato mohl rozvlnit síť i junior Tomi, ale puk z jeho čepele jen těsně minul trutnovskou klec.

V prostřední části se pak prosadil i Zdeněk Jurásek. Nejlepší střelec soutěže dorazil za bezmocného Jeschkeho střelu sedmnáctiletého obránce Polesného a poslal Drtiče před polovinou utkání už do tříbrankového trháku.

V závěru druhé dvacetiminutovky prožívali hosté krušné chvilky, když po sérii faulů dali domácím možnost hrát více než tři minuty v kuse v početní výhodě, z toho celé dvě minuty pět proti třem.

Hodonínští ale ošemetnou situaci zvládli bez úhony a do závěrečného dějství vstupovali s třígólovým vedením. To mohl po čtyřech minutách poslední třetiny navýšit zadák Miklík, ale jeho střele stála v cestě tyč trutnovské brány. Drtiči se ale nakonec čtvrté trefy přeci jen dočkali. Vyloučení Luštince potrestal kapitán SHK Petr Pokorný.

„V podstatě jsme byli přesně připraveni na to, co bude Trutnov hrát. Dávali jsme si pozor na brejky, na které domácí pravidelně hrají. Znovu nás podržel skvělý Peksa, který to vzadu opět zavřel,“ řekl Žilka.

Drtiči, kteří nastoupili do zápasu s týmem, jehož věkový průměr byl necelých třiadvacet let, prodloužili svoji vítěznou sérii už na osm utkání. Brankář Marek Peksa udržel druhé čisté konto v řadě a celkově už sedmé v letošním ročníku.

Potvrdit výtečnou formu budou chtít hodonínští hokejisté v sobotu, kdy na domácím ledě hostí pátý Pelhřimov. Zápas začíná v 17.00.

HC BAK Trutnov – SHK Hodonín 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky: 10. Sajdl (Špok), 13. Špok, 26. Jurásek (Polesný), 56. Pokorný (Jurásek).

Rozhodčí: Veinfurter – Maštalíř, Potůček.

Trutnov: Jeschke (Truhlář) – Hamerský, Antonín, Kuna, Seidl, Poul, Karlík, Vácha – Březina, Chytráček, Luštinec – Chochola, Bláha, Fořt – Schwartz, Šimoníček, Dlab.

Hodonín: Peksa (Šenk) – Okuliar, Svoboda, Pokorný, Miklík, Skočovský, Polesný – Peš, Jurásek, Tomi – Špok, Sajdl, Charvát – Kuba, Fiedler, Horinka.