Čistý štít uhájila ve středu hodonínská defenzíva na ledě Opavy. Gólman Holeš si tak připsal první shotout a Drtiči další tři body do druholigové tabulky. Slezany přehráli 2:0.

„Kluci podali velmi dobrý výkon. Trochu jsme překopali systém hry a vyšlo nám to. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, skvěle chytal Michal Holeš. Všech patnáct hráčů, kteří naskočili, utkání odbojovalo,“ liboval si hostující kouč Svatopluk Číhal.

Hodonín má na vedoucí celky pifku. V šestém kole se mu podařilo sesadit Valašské Meziříčí, teď sestřelili z první pozice Opavu.

O vítězství na ledě Slezanů rozhodli Drtiči během úvodní třetiny. Nejprve udeřil v přesilovce Vaněček, jenž objel domácí bránu a procedil puk za gólmana Masného. O chvíli později zvýšil náskok Zábranský. Zároveň fungovala téměř bezchybná defenzíva podporovaná Holešem. Čtyřiadvacetiletý brankář s jistotou likvidoval všechny pokusy domácích. Nic jim nebyla platná ani závěrečná power play.

„Soustředili jsme na střední pásmo. Útočníci taktiku dodrželi, takže jsme soupeře moc nepouštěli. Použili jsme obranný systém,“ zmínil se Číhal o fíglu, jak vyzrát na Opavu.
Oranžovomodří utnuli desetizápasovou sérii, ve které Slezané pokaždé bodovali. Číhal a spol. tak napodobili Pelhřimov, jenž Opavské přehrál na jejich ledě v prvním kole.

„Myslím si, že výsledek jsme si zasloužili. Byl to těžký zápas. Vážím si toho, že jsme domácí, kteří soupeře vždy přestříleli, porazili s nulou,“ doplnil zkušený trenér. Přesto se jeho svěřenci na pomyslný trůn druhé ligy nedostali. Jen o skóre je v čele Valašské Meziříčí. Bobři uspěli ve Velkém Meziříčí, kde vyhráli 4:3.

V neděli přivítají Drtiči Nový Jičín.