Hodonínští hokejisté navázali na závěr loňského roku a v bláznivém utkání porazili poslední Velké Meziříčí 5:4 po samostatných nájezdech. Rozhodující trefu zaznamenal Zábranský. Drtiči zůstávají i nadále čtvrtí.

Domácí borci nabídli vlastním příznivcům podívanou, na kterou asi jen tak nezapomenou. Po první třetině se na stadionu pískalo, po prostřední části se ozýval z tribun bouřlivý aplaus a po utkání odcházeli diváci do vyhřátých domovů značně rozpačití.

„Myslel jsem si, že vykročíme do nového roku lépe, ale navázali jsme na závěr toho loňského. Vzhledem k průběhu utkání jsem za ty dva body spokojený,“ řekl domácí kouč Svatopluk Číhal.

Ten byl po úvodní třetině značně rozladěný. Poslední tým tabulky totiž vedl v Hodoníně 0:3! Skóre otevřel již ve 2. minutě hostující Bašnár. Domácí se po inkasované brance snažili, bohužel všechny akce končily na pozorně chytajícím Betincovi. V závěru první části přidali houževnatí hosté ještě dvě branky. V 16. minutě dotlačil puk za záda Holeše Kunstmüller. A aby toho nebylo málo, přidal třetí branku opět Bašnár.

„První třetina byla skutečně otřesná,“ prohlásil Číhal. Jeho protějšek byl po utkání také hodně rozpačitý. „S bodem jsem spokojený, ale zároveň i zklamaný. Je jasné, že hráčská kvalita je na straně Hodonína. I když jsme mohli při troše štěstí i vyhrát,“ konstatoval hostující trenér Josef Zavadil.

Do prostřední části, ve které se v domácí brance objevil místo Holeše Hubačka, vlétli domácí jako uragán. Tříbrankové manko smazali Hodonínští v rozmezí osmi minut. Hostujícího brankáře postupně překonali Čárský, Jurásek a s chutí hrající Roháč.

„Bylo to těžké utkání. Pozitivní je to, že jsme se za stavu 0:3 vrátili do zápasu a nezabalili jsme to,“ podotkl domácí stratég. Ve druhé třetině se již skóre nezměnilo, i když domácí svého soupeře doslova drtili. Šance Kýhose, Bartáka a Šťastného však zůstaly nevyužity. Drtiče navíc přibrzdily osobní tresty Březiny a Juráska. „Dva hráči z první pětky si nechají dát osobní tresty. To nám narušilo rytmus hry. Místo toho, abychom soupeře dorazili, jsme si udělali sami problémy,“ zlobil se domácí lodivod.

„Hráčům nemám co vytknout. Prostě je to tak, jak to je. Dovolili jsme si to, co bychom si neměli dovolit. Nedokázali jsme ustát nápor Hodonína. Navíc musíme hrát soustředěně šedesát minut a ne na ledě odpočívat,“ uvedl hostující kouč.

Závěrečná část nabídla průměrný hokej. O dokonalý obrat se postaral v úvodu třetí třetiny Barták. Vedení domácím vydrželo pouze deset minut. Náhradníka Hubačku překvapil střelou mezi betony Nekvasil. V dramatickém závěru mohla rozhodnout čerstvá posila Březina. Ten ovšem zblízka minul.

„My bohužel hodně gólů nedáváme. Navíc jsme dneska dostali poměrně laciné branky. Je to o proměňování šancí. Kdybychom dneska dali sedm gólů, tak se nemusíme o ničem bavit,“ postěžoval si Číhal.

Hodonín nakonec vítězství urval až v samostatných nájezdech. Na gól Nekvasila odpověděl bravurním zakončením Jurásek. Bláznivý večer ukončil v páté sérii prudkou střelou Zábranský. „Je to škoda, ale pro nás je i bod zlatý,“ dodal Zavadil.

SHK Hodonín – Velké Meziříčí 5:4 sn (0:3,3:0,1:1)

Branky: 21. Čárský (Jurásek), 27. Jurásek (Čárský), 27. Roháč (Zábranský, Šťastný), 43. Barták (Peš), rozhodující nájezd Zábranský – 2. Bašnár (Dostál), 16. Kunstmüller, 18. Bašnár (Sobotka), 53. Nekvasil

Rozhodčí: Škrobák – Goňa, Obadal

Diváci: 1500

Hodonín:
Holeš (Hubačka) – Komárek, Březina, Pokorný, Šťastný, Podešva, Vejvar, J. Rapant, Hučko – Kýhos, Čárský, Jurásek – Zábranský, Hoza, Roháč – Matušek, Peš, Barták – Průdek, Surový

Velké Meziříčí: Betinec (Chadim) – Smejkal, Stráňovský, Hajas, Plch, Heřmanský, Palka, Vlašín – Janda, Bula, Kunstmüller, Nekvasil, Jonáš, Bašnár, Dostál, Sobotka, Jánský, Troščák, Krča