Ve středu hrál Špelda proti Hodonínu, ale na drama v Brně si samozřejmě i po pěti letech vzpomíná. I kvůli zranění hlavy, které ho připravilo o zbytek sezony. „Měl jsem tam třetí otřes mozku za sebou a ze stadionu jsem jel rovnou do nemocnice. Ten zápas jsem pak nikdy neviděl, protože jsem hned odešel do Šumperku. K záznamu už jsem se nikdy nedostal,“ uvedl v útrobách zimního stadionu TEZA Lukáš Špelda.

Drtiče tenkrát vedl kouč Číhal, mezi hlavní postavy Hodonína patřili brankář Kubeš, obránci Karlíček, Kello a Šťastný, v útoku řádili Meixner, Šebek a Obdržálek. „Pamatuji si na tu dobu dobře. Jezdili jsme s brankářem Kubešem. Kluci nás přijali dobře. V Hodoníně to bylo vždycky dobré,“ říká Špelda.

Tomu návrat do známého prostředí připomněli i fanoušci, kteří znovu vytvořili báječnou kulisu. „Já si z Hodonína pamatuji poslední domácí zápas v play off. Přišlo mi to úplně stejné jako ve středu. Lidé jsou tady prostě super. Kulisa byla skvělá jako vždy,“ chválí publikum sedmadvacetiletý obránce.

Ve Slavii, respektive v Berouně, naopak mají s fanoušky problémy. Ne že by se snad příznivci pražského klubu a prvoligových Medvědů neuměli chovat, spíše je jich na zimních stadionech málo. „U nás je to s diváky bída. V Hodoníně přijde téměř stejný počet jako do O2 arény. V té obří hale se však diváci ztrácí, kdežto tady to jako v pekle,“ srovnává.

Bývalý hráč Komety, Šumperku a Kadaně ovšem nebude kvůli nepříznivému výsledku vzpomínat na návrat do Hodonína v dobrém. Beroun proti Drtičům zklamal. Na Slovácku se nedokázal vyrovnat s rolí favorita a domů odjel se zaslouženou porážkou 2:5.

„Kdybychom dali tři rychlé góly, mohlo to být úplně jiné. Bohužel jsme za stavu 1:0 přestali hrát svoji hru, přizpůsobili jsme se soupeři, a pak už to šlo těžko. Hodonín nás přehrál. My jsme měli v rukách křeč,“ uvedl Špelda.

Ten se před utkáním pozdravil s domácím kapitánem Pokorným a veteránem Bauerem. „Jinak moc kluků tady nezůstalo,“ všiml si.

Hra Drtičů ovšem šikovného zadáka nepřekvapila. I když o slováckém týmu moc informací neměl, hlavní přednosti si z předchozího angažmá. pamatoval. „Přiznám se, že jsem Hodonín v základní části moc nesledoval. Ale abych byl upřímný, tak mě nepřekvapil, protože hrál stejně jako v minulých sezonách. Tedy dobře. Drtiči vždy měli dobrý tým. Navíc nemohou být slabí, když vyhráli svoji druholigovou skupinu,“ říká Špelda.

Beroun po druhé barážové porážce klesl za Most a Hodonín na třetí příčku. „Pro nás je každá porážka komplikací. Máme to nahnuté, navíc jsme pod velkým tlakem. Soupeři na rozdíl od nás mohou pouze získat. Proto hrajeme v křeči. Snažíme se, ale někdy to nevyjde,“ pronesl Špelda.

Středočeši navíc přišli před baráží o několik stabilních opor. Berounští Medvědi totiž stejně jako Drtiči nemohou v důležitých duelech využít některé hráče, kteří v základní části první ligy neodehráli dostatečný počet zápasů.

„Je to problém. Kluci nám pomohli v play out, i když to se nám taky nepovedlo,“ uvedl technický zadák. „V posledních zápasech hrajeme na tři lajny, navíc na marodku přibyli dva zranění, takže jsem musel v poslední třetině hrát v útoku,“ uzavřel povídání Špelda.