Hokejisté by například nemohli v nejbližších letech usilovat o postup do vyšší soutěže. „Pan Zábranský po nás chtěl podepsat dlouhodobou smlouvu o nepostupu do vyšší soutěže. Což bylo pro nás neakceptovatelné,“ řekla na čtvrteční tiskové konferenci jednatelka hodonínského klubu Jana Gajošová. A pokračovala. „Nedovedu si představit, že bychom našim věrným příznivcům řekli, že v průběhu tří let nemůžeme postoupit,“ sdělila jednatelka.

Drtiči by navíc od brněnského klubu žádné finance nedostávali. Přesto bude spolupráce s brněnským celkem pokračovat. I když pravděpodobně v menší míře, než doposud. „S Brnem můžeme spolupracovat vždycky. Navíc můžeme pracovat i s dalšími kluby. Budeme SHK Hodonín, samostatný klub se vším všudy,“ uvedla Gajdošová.

Podle všeho jsou vyloučeny i bližší vztahy s téměř sousední Skalicí. „Problémem je počet cizinců. U nás může hrát pouze pět Slováků. Navíc i pro slovenské kluby je to nevýhodné. Možnost střídavých startů je totiž vyloučena,“ vysvětlil nový lodivod Svatopluk Kosík.

Ten se hrstce zvídavých fanoušků představil. „Podepsal jsem dvouletou smlouvu. Přišel jsem sem proto, abych šel ve šlépějích svého předchůdce. Zatím je předčasné mluvit o skladbě týmu. Kdo má ale dobrou obranu a brankáře, vždycky nějaký gól dá,“ mínil Kosík, který moc dobře ví, že posílení mužstva je nezbytné. „Mančaft se musí doplnit. Musí ale přijít ti, na kterých budeme stavět a v rozhodujících momentech na sebe vezmou zodpovědnost. Za každých okolností musí hráči nechat na ledě srdíčko,“ řekl Kosík.

Zkušený trenér dokonce přiznal, že se mu hráči sami nabízejí. „Volal mně například brankář Betinec, který chytal i za Šumperk. Telefonátů je ale spousty,“ podotkl Kosík.

Známi jsou také další změny v kádru. Na zkoušku do Znojma míří útočník Roman Barták s obráncem Lukášem Komárkem. Během suché přípravy se naopak ukáže navrátilec z Břeclavi Radek Šimeček či veterán David Bauer. Nejlepší hráč právě skončené sezony Zdeněk Jurásek zůstává. „Pokud ho nezlanaří nikdo z NHL, nastoupí i v příštím ročníku,“ vzkázala s úsměvem fanouškům jednatelka hodonínského klubu Jana Gajošová.

Hráči, kteří jsou v Hodoníně vázaní smlouvou, chtějí zůstat. Předseda Drtičů Lubor Šimeček navíc prozradil, že jedná o příchodu silného partnera. „Rýsuje se sponzor, který by byl schopen dát do hodonínského hokeje takové peníze, aby se zde dala slušně hrát první liga. Jednání jsou už poměrně daleko. Smlouva ale zatím není podepsaná,“ prozradil předseda klubu.

Na tiskové konferenci se řešilo i i financování klubu a podpory města Hodonín. Fanoušky zajímala i funkce sportovního ředitele. „V rámci šetření funkci obsazovat nebudeme. Trenér si vybere hráče a vedení se to bude snažit dotáhnout do konce,“ poznamenala Gajošová. Vedení klubu samozřejmě potěšil i postup juniorky do ligy. „Chceme soutěž zkusit. Samozřejmě nechceme sestoupit. Hlásí se k nám kluci z Uherského Hradiště, kde juniorský hokej končí,“ konstatoval jednatel Roman Bárta.

Další důležitou věcí, která se řešila, byla bezpečnost na zimním stadionu a neukázněnost fanoušků. „Budeme muset zpřísnit opatření. Pomocí kamer například víme o lidech, kteří házejí láhve na led. S právníkem připravujeme úpravu zákona,“ řekl Šimeček, který si myslí, že nový zákon o policii je dobrý. „Bezpečnostní agentura je nejlepší. Bohužel nemá pravomoci,“ uvedla zase Gajošová.

Na řadu přišel i dotaz ohledně vstupného. „Zvyšovat si asi nebude. Uvidíme až před play off. To by se týkalo i majitelů permanentek,“ naznačila Gajošová.

Příprava na novou sezonu začne v Mikulčicích 4. května. V tamním areálu absolvuje tým podstatnou část suché přípravy. V plánu je samozřejmě i několik přípravných utkání. Domluvené jsou zápasy se Senicí, Trnavou a Břeclaví.

V průběhu srpna odehraje v Hodoníně jeden ze svých přípravných zápasů i brněnská Kometa.