Hodonínští hokejisté museli po sérii osmi výher přijmout porážku, kterou jim uštědřili šumperští Draci. Hodonín i přes porážku 2:5 zůstává na třetím místě. To Drtičům zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play-off.

„Pro diváka to bylo velmi hezké utkání. Pro mě, jako pro trenéra Hodonína, už méně. Je jasné, že porážka musela někdy přijít. Prohráli jsme se soupeřem, který byl lepší,“ řekl po prohraném zápase hodonínský kouč Svatopluk Číhal.

Domácí vstoupili do utkání lépe. Už ve 2. minutě tvrdě pálil Vymazal. Šumperk poslal do vedení v 8. minutě Hulva. Zvýšit mohl matador Meluzín, Holeš si ale s jeho střelou bravurně poradil. Vyrovnat mohl v závěru úvodní části Barták. Toho naopak výborným zákrokem vychytal Daneček.

„Samozřejmě jsme chtěli bodovat. Do zápasu jsme ale nastoupili ustrašeně, domácí byli pohyblivější a agresivnější,“ sdělil Číhal.

Oboustranně kvalitní hokej se hrál i v prostřední části. Hned v jejím úvodu se na domácího brankáře řítila dvojice Čárský – Kýhos. Ovšem z gólu se radovali opět domácí. Mladíček Brunec přetavil Holíkovu přihrávku ve druhý gól. Třetí branku přidal Holík sám.

Kouč Hodonína Číhal reagoval oddechovým časem. Ani ten však hostům příliš nepomohl. Zvýšit mohl Hulva, ale Holeš si s jeho nájezdem poradil. Hodonín se vytouženého snížení dočkal v závěru druhé třetiny. Hrubku obránce Osiny potrestal nejproduktivnější hráč hostí Jurásek.

Tentýž hráč pak připravil v úvodu závěrečné části kontaktní gól pro parťáka Čárského. Závěrečná část přinesla parádní hokej, dramatické momenty i obrovské šance na obou stranách. Nejprve po střele Drábka zacinkala tyč Holešovy svatyně, následně Protivného průnik zneškodnil pozorný Daneček. „Oba týmy si vytvořily řadu šancí. My jsme toho opravdu hodně zazdili,“ podotkl Číhal.

Zřejmě rozhodující okamžik zápasu přišel v 49. minutě. Aktivní Drábek našel zcela osamoceného Dubu, který přesnou ranou k tyči překonal bezmocného Holeše. Pojistku přidal dvě minuty nato Stejskal.

„Zápas se lámal za stavu 3:2. My jsme se dokázali v zápase zvednout. Bohužel vlastními chybami jsme soupeře postavili na nohy a umožnili domácím zvýšit,“ dodal hodonínský lodivod.

Hodonín díky porážce Orlové zůstává třetí. Drtiči se doma představí opět ve středu, kdy od 18 hodin hostí poslední Velké Meziříčí.

Šumperk – SHK Hodonín 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 8. Hulva (Ambruz, Brunec), 25. Brunec (Holík), 29. Holík (Vymazal), 49. Duba (Drábek, Holík), 51. Stejskal – 39. Jurásek (Podešva), 41. Čárský (Jurásek, Komárek)

Šumperk: Daneček (Maláč) – Holík, Vrtík, Ondráček, Blanár, Osina, Sedlák – Drábek, Meluzín, Vymazal – Ambruz, Hulva, Novosad – Duba, Stejskal, Čížek – Fischer, Brunec

SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) – Březina, Komárek, Pokorný, Šťastný, Podešva, Protivný – Čárský, Jurásek, Kýhos – Surový, M. Rapant, Zábranský – Barták, Peš, Matušek