„Musím říct, že soupeř hrál velice dobře, a první dvě třetiny byl možná o něco lepší než my. Bylo to pro nás těžké utkání, protože jsme si nevytvářeli šance. Pomohla nám branka na 1:0 a vítězství, které nakonec slavíme, bylo opravdu po těžkém boji,“ řekl trenér Drtičů Roman Čechmánek.

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Hostující mužstvo sázelo na zajištěnou obranu a rychlé přechody do středního pásma. První vážnější gólovku si vypracovali právě Ďáblové. Sonnek se dostal v bezprostřední blízkosti hodonínského brankoviště k dorážce, ale domácí brankář Kotvan se proti němu parádně vytáhl. „Důležité jsou tři body a já bych chtěl pochválit hráče za to, že i když nám to dnes moc nešlo, tak pořád věřili, že jsme schopní to zvládnout,“ dodal Čechmánek.

V osmnácté minutě měli hokejisté Baníku jedinečnou možnost skórovat, jenže k tomu jim nestačilo ani bezmála devadesát vteřin v dvojnásobné početní výhodě. Gólové prokletí sobotního večera zlomil v první minutě třetí části hry Vrána. Jeho rána zapadla přesně ke vzdálenější tyči Kohnovy brány, kdy měl hostující brankář značně zakrytý výhled. O pět minut později při vyloučení hostujícího Adamíka se rozbujaření fanoušci radovali spolu s Vránou podruhé.

„Vědomi si toho, že Hodonín má velice kvalitní tým, přijeli jsme si to sem hlavně dobře odbránit. Spoléhali jsme na nějaký brejk, šance jsme měli, ale neproměnili jsme je. Na začátku třetí části jsme bohužel prohráli buly a domácí dali první branku, tím se uklidnili a následně přidali i druhou. Pro nás trochu smolný gól, a na obrat jsme už neměli čas. Z naší strany to podle mě nebyl špatný zápas, ale s jednou vstřelenou brankou se nevyhrává,“ vysvětlil kouč Ďáblů Petr Macháček.

Ďáblům se navzdory nevýraznému projevu v ofenzivě podařilo zdramatizovat utkání. Přesně třicet vteřin před koncem se prosadil tvrdou přízemní ránou od modré čáry Běhal. Avšak vyrovnávací branku už hosté přidat nestihli a tento zápas 29. kola tak skončil vítězstvím Drtičů 2:1.

SHK Hodonín – HK Nový Jičín 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 41. Vrána (Vaněk), 46. Vrána (Haloda M.) – 60. Běhal (Adamík, Uhlár). Rozhodčí: Čuňočka – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1152. Střely na branku: 38:29.Sestava SHK Hodonín: Kotvan (O. Haloda) – Sedlák, Mojžíš, M. Haloda, Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Peš, Sajdl – Romančík, Vaněk, Vrána – Jurča, Charvát, Kadlec – Hajný, Matějka, Hložánek – Kuba. Trenér: Roman Čechmánek.