Moravec, Javín, Štefanka, Mikšan a spol. vyloupili Hodonín. Orlová toho domácím moc nedovolila a odváží si do Slezska všechny tři body.

Na led Drtičů, kteří v posledních dvou zápasech získali jen jeden bod, přijel jeden z favoritů druhé ligy, v současnosti třetí tým tabulky – Orlová. V dresu slezského týmu se představilo hned několik bývalých extraligistů. Například zlatý olympionik z Nagana David Moravec, dále kapitán Miroslav Javín, Filip Štefanka a exkomeťák David Mikšan. A jejich zkušenost byla znát. „Jsou to hráči, kteří mužstvu dodají klid. David Moravec je pan hráč,“ uznal hodonínský trenér Svatopluk Číhal.

Jeho svěřence hned v sedmatřicáté sekundě zmrazil právě po přihrávce Moravce Luka – 0:1. Drtiči se nemohli dostat do obvyklého domácího náporu. Přesto mohli vyrovnat. Největší šanci spálil z mezikruží Vaškovič. „První gól jsme vstřelili celkem brzo. Nástup Hodonína byl celkem dobrý a museli jsme se s tím trochu srovnat,“ řekla hvězda Orlové David Moravec.

V první třetině se dlouho hrálo bez vyloučení. Ale těsně před přestávkou putovalo na trestnou lavici hned pět hráčů. Rozhodčí tak nabídl oranžovomodrým přesilovku pět na tři. Tu využil po sedmadvaceti vteřinách Rehuš.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili také lépe hosté. Ve 23. minutě se před Láníčkem nejlépe zorientoval Holuša, který vrátil Orlové vedení – 1:2. Za pět minut bylo pro domácí ještě hůř. Brejkovou situaci hosté zvládli a Galgonek zvýšil na rozdíl dvou branek. „Za dvě třetiny šlo na nás jedenáct střel a dali nám tři góly. Z naší strany bylo všechno moc upracované. Možná měli kluci i velký respekt,“ zamyslel se domácí kouč. „Hráli jsme chytře. Čekali jsme na zaváhání Hodonína, a ta jsme potrestali,“ podotkl Moravec.

V závěrečném dějství byli hosté lepší a důležité vítězství si pohlídali. „Rozhodla větší vůle po vítězství, i když to opticky vypadalo, že nás domácí tlačí. Myslím si, že se zbytečně vybíjeli v tvrdé hře a osobních soubojích, než aby se soustředili na samotnou hru a nějakou kombinaci. Musím uznat, že jsme dneska hráli skvěle,“ hodnotil hostující kapitán Miroslav Javín.

Hodonín tak po čtyřech domácích výhrách v řadě prohrál. „Věděli jsme, že Orlová je silná. Hráli, co potřebovali a vůbec nás do ničeho nepustili. My jsme se v útočném pásmu neprosadili, z obrany nám to chodilo špatně. Snaha sice byla, kluci bojovali, ale soupeř uhrál, co potřeboval. Navíc jsme šli hloupě třikrát do oslabení. Tím se naše šance úplně zhatily,“ konstatoval Číhal.

Reputaci na hřištích soupeřů se Drtiči pokusí napravit v sobotu v Novém Jičíně.

SHK Hodonín vs. HC Orlová 1:3
Třetiny: 1:1, 0:2, 0:0
Branky (nahrávky): 20. Rehuš (Beňa) – 1. Luka (Moravec), 23. Holuša (Flašar, Luka), 28. Galgonek (Grygar, Moravec).
Hodonín: Láníček- Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok – Rapant, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva – Tomášek, Komárek, Peš, Salajka, Beňa – Průdek, Penák.
Orlová: Gleich – Samiec, Grygar, Mikšan, Blaton, Studený – Urbánek, Škatula, Holuša, Galgonek, Moravec – Valchař, Flašar, Štefanka, Javín, Luka – Vnenk, Sznapka.