„Do zápasu jsme vstoupili dost laxně. Hodně jsme faulovali. V desáté minutě jsme prohrávali 0:2,“ informoval hodonínský kouč Svatopluk Číhal. Ten mohl naposledy využít služeb slovenského útočníka Ivana Roháče, který odchází do Liptovského Mikuláše.

„Byl to jeho poslední zápas u nás,“ potvrdil odchod dravého forvarda Číhal. V sestavě Drtičů se naopak objevil obránce Tomáš Protivný, kterému byly střídavé starty změněny na hostování.

Diváci viděli v Přerově rychlý líbivý hokej. Oba týmy si dokázaly vytvořit řadu šancí. Zubři však na rozdíl Hodonínských dokázali své šance zužitkovat. Domácí poslal do vedení hned ve 2. minutě v přesilové hře bývalý hráč Hodonína Vladimír Kočara.

Na rozdíl dvou branek zvýšil v oslabení Martinák, který dokonale využil zaváhání hodonínské obrany a zblízka poslal puk za záda bezmocného Hubačky. „Rozhodla lepší produktivita a individuální chyby. My jsme si nechali dát gól v naší přesilovce,“ pravil hodonínský lodivod.

Snížení zařídil v prostřední části hry prudkou střelou Barták. I nadále se hrál rychlý hokej s řadou šancí. Ditricha i Martináka vychytal Hubačka. V jasné šanci selhal na druhé straně Podešva.

Hodonín se dočkal zaslouženého vyrovnání v závěru prostřední části. Při signalizované výhodě překonal domácího brankáře Krejčího Jurásek. Hodonínští se však dlouho neradovali. O minutu později strhl vedení na domácí stranu Žibrita, který zůstal zcela osamocený za hostující obranou a pohodlně skóroval. „Vlastní chybou jsme poslali soupeře do vedení,“ smutnil Číhal.

V závěrečné části se hosté marně pokoušeli o vyrovnání. V samotném závěru se v obrovské šanci ocitl Hoza. Ale ten stejně jako o chvíli později Matušek nedokázal dopravit puk za záda domácího brankáře Krejčího.

Výhru domácích potvrdil při závěrečné power-play hostí střelou do odkryté klece Martinák. Byla to jeho drufá trefa v zápase. „Šancí jsme měli plno. Bohužel to tam nespadlo. Tím špatným začátkem a třetí inkasovanou brankou jsme domácí posadili na koně,“ dodal evidentně zklamaný hostující trenér Číhal.

Přerov – SHK Hodonín 4:2 (2:0,1:2,1:0)

Branky: 2. Kočara (Ditrich, Krejčí), 10. Martinák, 37. Žibrita (Korčák), 60. Martinák (Vlček, Halouzka) – 25. Barták (Podešva), 36. Jurásek (Čárský, Kýhos)

Rozhodčí: J. Jeřábek – Novotný, Šimčík

Přerov: Krejčí – Pala, Faltýnek, Kubala, Halouska, Vlček, Hruška, Novák, Ryšánek – Kočara, Sprušil, Ditrich – Staša, Hanák, Martinák – Kolář, Žibrita, Korčák – Menšík, Šimo

Hodonín: Hubačka (Holeš) – Komárek, Březina, Šťastný, Pokorný, Protivný, Podešva, Hučko, J. Rapant – Kýhos, Čárský, Jurásek – Roháč, Hoza, Zábranský – Matušek, Peš, Barták – Surový, Průdek