Hodonínští Drtiči se opět probouzí. Novému Jičínu nadělili sedm branek

Hodonín – V patnáctém kole druhé hokejové ligy se po rozpačitém výkonu s Valašským Meziříčím utkali domácí hokejisté s Novým Jičínem, který zdolali v poměru 7:1. Drtiči svou sezonu začali dobře, když ze třinácti odehraných zápasů vytěžili osm výher, a drží se tak v tabulce na druhé příčce. Nicméně v utkáních, ve kterých by měli konkurovat, naopak ztrácejí a trápí se. Proto se trenéři SHK rozhodli promíchat složení jednotlivých útoků. Jejich tah v sobotu přinesl své ovoce.

30.10.2017

Drtiči excelovali. Sobotní duel s Novým Jičínem byl v jasné režii domácích hokejistů.Foto: www.shkhodonin.cz, Adam Krátký

Hosté se sice ujali vedení, ale pak už mířili do černého výhradně domácí. Ve druhé periodě dvěma góly soupeři odskočili a v posledním dějství čtyřmi přesnými zásahy své jasné a zasloužené vítězství stvrdili.

K vysoké výhře přispěl také brankář Adam Štěpanovský, který si odbyl letošní soutěžní premiéru. „Po nepovedeném utkání s Valmezem jsme udělali velké změny v sestavě a rozházeli jsme první tři lajny. V bráně dostal poprvé v sezoně příležitost Štěpanovský a předvedl dobrý výkon. Prvních deset minut bylo z naší strany hrozně opatrných, báli jsme se udělat chybu, abychom neprohrávali. Opět jsme ale stejně dostali gól v oslabení. Po inkasovaném gólu se naše hra zlepšila a myslím si, že od druhé třetiny jsme byli jasně lepší,“ hodnotil zápas trenér Drtičů Stanislav Beťko.

Iniciativu hned zkraje utkání předvedli hráči Hodonína, když se dostali do několika střeleckých příležitostí. Ani jedna z těchto šancí však nebyla nebezpečná. V desáté minutě se Novojičínští na ledě Baníku ujali vedení. Ve druhé polovině se provinil hostující Motloch úderem do oblasti hlavy a krku a kromě osobního trestu do konce utkání také vyfasoval pětiminutový trest ve hře.

Dlouhá přesilová hra Drtičům svědčila a podařilo se jim vyrovnat. Baník byl navnaděný předešlými šancemi a svůj tlak dokázal proměnit v rozdílovou branku. Jejím autorem byl Kadlec, který upravoval na 3:1. Třetí třetina už patřila oranžovo-modrým. V čase 53:12 začali Hodonínští dominovat, kdy se nejprve trefil Peslar a o dvaadvacet vteřin poté skóroval podruhé Jurča.

Drtiči ale stále neměli dost a o necelou minutu později přidali do novojičínské sítě další gól. Klín do hostující rakve zatloukl M. Haloda, který stav upravil na konečných 7:1 pro Hodonín. „Jsem rád, že se nám tento zápas povedl, věřím, že neusneme na vavřínech a že budeme v této hře pokračovat,“ dodal Beťko.

SHK Hodonín – HK Nový Jičín 7:1 (1:1, 2:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 17. Jurča (Peš, Peslar), 30. Vaněk (Sedlák), 38. Kadlec (Kuba, Haloda M.), 54. Peslar, 54. Jurča (Kobylík, Miklík), 55. Matula (Haloda M.), 56. Haloda M. (Kuba, Romančík) – 10. Sonnek J. (Adamík)

30.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Slavnostní otevření Polygonu na brněnském Automotodromu.
23

Brňané mají školu smyku za rohem. Na novém polygonu řidiče rozhodí tržná deska

Důchodci si často musejí přivydělávat, říká ekonom

Silný vítr: na Břeclavsku uletěl fóliovník, hasiči měli v kraji desítky výjezdů

Jižní Morava – Na mnoha místech Jihomoravského kraje ještě nejsou ani sečtené škody po říjnové vichřici a silný vítr už opět v pondělí vyvracel stromy a poškodil desítky budov. Jihomoravští hasiči vyjeli v pondělí do osmé hodiny večer celkem třiašedesátkrát. Řešili téměř čtyřicet větrem vyvrácených stromů i poničené střechy. Nejvíce škod způsobil vítr na Břeclavsku, hasiči tam vyjeli k třiatřiceti případům.

Tabla prvňáčků: představíme školáky ze ZŠ v Nové Lhotě a Velké nad Veličkou

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.