Hosté se sice ujali vedení, ale pak už mířili do černého výhradně domácí. Ve druhé periodě dvěma góly soupeři odskočili a v posledním dějství čtyřmi přesnými zásahy své jasné a zasloužené vítězství stvrdili.

K vysoké výhře přispěl také brankář Adam Štěpanovský, který si odbyl letošní soutěžní premiéru. „Po nepovedeném utkání s Valmezem jsme udělali velké změny v sestavě a rozházeli jsme první tři lajny. V bráně dostal poprvé v sezoně příležitost Štěpanovský a předvedl dobrý výkon. Prvních deset minut bylo z naší strany hrozně opatrných, báli jsme se udělat chybu, abychom neprohrávali. Opět jsme ale stejně dostali gól v oslabení. Po inkasovaném gólu se naše hra zlepšila a myslím si, že od druhé třetiny jsme byli jasně lepší,“ hodnotil zápas trenér Drtičů Stanislav Beťko.

Iniciativu hned zkraje utkání předvedli hráči Hodonína, když se dostali do několika střeleckých příležitostí. Ani jedna z těchto šancí však nebyla nebezpečná. V desáté minutě se Novojičínští na ledě Baníku ujali vedení. Ve druhé polovině se provinil hostující Motloch úderem do oblasti hlavy a krku a kromě osobního trestu do konce utkání také vyfasoval pětiminutový trest ve hře.

Dlouhá přesilová hra Drtičům svědčila a podařilo se jim vyrovnat. Baník byl navnaděný předešlými šancemi a svůj tlak dokázal proměnit v rozdílovou branku. Jejím autorem byl Kadlec, který upravoval na 3:1. Třetí třetina už patřila oranžovo-modrým. V čase 53:12 začali Hodonínští dominovat, kdy se nejprve trefil Peslar a o dvaadvacet vteřin poté skóroval podruhé Jurča.

Drtiči ale stále neměli dost a o necelou minutu později přidali do novojičínské sítě další gól. Klín do hostující rakve zatloukl M. Haloda, který stav upravil na konečných 7:1 pro Hodonín. „Jsem rád, že se nám tento zápas povedl, věřím, že neusneme na vavřínech a že budeme v této hře pokračovat,“ dodal Beťko.

SHK Hodonín – HK Nový Jičín 7:1 (1:1, 2:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 17. Jurča (Peš, Peslar), 30. Vaněk (Sedlák), 38. Kadlec (Kuba, Haloda M.), 54. Peslar, 54. Jurča (Kobylík, Miklík), 55. Matula (Haloda M.), 56. Haloda M. (Kuba, Romančík) – 10. Sonnek J. (Adamík)
Rozhodčí: Král – Otáhal, Vašíček
Vyloučení: 4:5, navíc Adamík (NJI) 5+OK, Gebauer (NJI) 10 minut+OK