Kdo postoupí do semifinále play off druhé hokejové ligy, Drtiči, nebo Opava? Tak o to dnes půjde v hodonínské hokejové aréně až v první řadě.
Bez obránce Nedbálka se bude muset obejít hodonínský kouč Svatopluk Číhal v rozhodujícím zápase čtvrtfinálové série mezi Hodonínem a Opavou. „Trošku nás to zamrzelo. Zato nastoupí Březina se Sojčíkem, kteří pomáhali Kometě proti Hradci Králové,“ uvedl hodonínský kouč.

Další těžkou ztrátou je absence nejproduktivnějšího Drtiče Petra Peše, jehož druhý útok střelecky táhne Hodonín. „Má stále ortézu, bude ji mít ještě minimálně deset dnů. To znamená, že s Petrem nebudeme moct počítat ani na Techniku,“ nastínil současnou situaci ohledně hodonínského lídra kanadského bodování Číhal.

Ztráta Peše, absence Nedbálka a divné penaltové rozzuzlení čtvrtého zápasu. S tím vším se musí dnes Driči vypořádat. „Po těch penaltách zavládlo v kabině zklamání, ale to nás ještě víc nakopne. Nehráli jsme špatně. Máme silné mužstvo. Pokud chceme jít až do finále, tak musíme Opavu porazit a postoupit,“ burcuje hodonínský trenér.

Soupeř však v Hodoníně neprodá svou kůži lacino. „Mají mladý tým, který hraje agresivně. Hlavně nemají co ztratit. Zápasy jsou sice tvrdé, ale v duchu fair play,“ zamyšlí se Číhal.

Také Opavané by si rádi zahráli ještě další zápasy. „Těšíme se do Hodonína. Máme na to, abychom uspěli,“ domnívá se opavský trenér Karel Suchánek.

Hodonínští v posledním utkání neměli dobrých slov na výkon rozhodčího. „Byl to největší problém. Ve druhém opavském utkání rozhodčí asi šestkrát nevyloučil domácí. Opava hraje hodně do těla, a pokud se nevylučuje, tak na to mužstvo reaguje a stupňuje to,“ připomíná hodonínský lodivod.

Drtičům by k postupu mělo pomoci zejména domácí prostředí. „Doufám, že bude plný dům. Věřím, že nás lidi přijdou podpořit a budou naším šestým hráčem,“ neopomněl věrné publikum kormidelník Drtičů.

Prodej vstupenek na dnešní utkání začíná v pokladnách zimního stadionu dvě hodiny před zápasem. Kapacita hodonínské arény je tři a půl tisíce míst.