„Začali jsme dost laxně. Špatné je, že jsme za dva domácí zápasy v play off dostali osm gólů. Jakmile inkasujete tolik branek, tak se těžko vyhrává,“ zlobil se trenér Hodonína Svatopluk Číhal.

Svěřenci zkušeného kouče si několikrát vyslechli nespokojené hlasy zaplněných tribun. Diváci kroutili hlavami zejména nad velkými nepřesnostmi při rozehrávce.

„V obraně děláme naprosto zbytečné chyby. Opava nás vyloženě nepřehrála. Rozhodly spíš chyby jednotlivců. Obránci byli v některých chvílích vyloženě nedůslední,“ pokračuje nespokojený kouč Drtičů.

Defenzivním řadám modrooranžových dělali rtuťovití hráči Opavy velké problémy. Rozdíl v pohybu byl patrný hlavně v první třetině. „Podle mě byl k vidění vynikající hokej na obou stranách. Nakonec jsme byli šťastnější my,“ hodnotil duel šéf opavské střídačky Karel Suchánek.

Domácí dotahovali po celý zápas. Jakmile se jim podařilo vyrovnat, opět inkasovali.

„Těžili hlavně z brejků a přesilovek. Nemají co ztratit. Nás to trošku svazuje, ale nepřikládal bych tomu velký význam. Je pravda, že jsme papírově lepší, takže bychom měli vyhrávat. Už kvůli lidem,“ říká hodonínský útočník Hoza. Právě jeden z největších bojovníků v sestavě Drtičů se postaral o smazání dvoubrankového manka. Jeden gól dal a na další příhrál. Zejména trefu na 3:3, kterou vrátil své spoluhráče do hry, si náležitě vychutnal. Opava však udeřila znovu. Suchý devět minut před koncem utkání rozvlnil síť za Maláčem počtvrté, čímž střetnutí rozhodl. Na jeho gól už hodonínští hokejisté odpovědět nedokázali.

„Musíme zlepšit hlavně přístup a pohyb. Rozdíl mezi týmy byl v tomhle markantní. I když jsme se postupně zlepšili, tak se nám nepodařilo vzít zápas do svých rukou. Soupeř vycítil šanci a to je potom těžké,“ komentuje Číhal. Ten v posledních minutách odvolal Maláče na střídačku, ale ani pětice útočníků s jediným obráncem na opavskou defenzívu nevyzrála. „Opava je skutečně silné mužstvo. Padl rozdíl v tom, že jsme byli první a oni osmí. Je vidět, že s začátkem play off se rozdíly smazaly,“ uzavřel zkušený kouč.

Třetí zápas čtvrtfinálové série odehrají Drtiči již zítra. Důležitý zápas o psychickou výhodu začíná na opavském ledě v 18:00. (liv)

Hodonín – Opava 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 24. Knebl (Březina), 36. Meixner (Hoza), 46. Hoza (Březina) – 11. Čavrk (Suchý), 25. Kovalovský (Polok), 27. Kocián (Tichý), 51. Suchý (Tůma).
Hodonín: Maláč – Březina, Sladký, Pokorný, Šťastný, Pochylý, Ivičič – Hoza, Meixner, Kočara – Barták, Peš, Matušek – Sojčík, Zábranský, Obdržálek – Hudíček, Bártík, Knebl.
Opava: Iláš – Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Plánovský – Černý, Měch, Suchánek – Tůma, Chalupa, Suchý – Kocián, Polok, Kovalovský – Kříž, Weiss, Mlýnek
Stav série: 1:1