Drtiči jdou do play off zprvního místo. Do čela druholigové tabulky jim pomohlo zaváhání Nového Jičína vPřerovem a především důležitá domácí výhra sneoblíbenou TechnikouBrno.

Vzápase, ve kterém Číhalovu eskadru podporovaly plné tribuny, zvítězili Drtiči 4:1. Na hodonínském ledě bylo kvidění téměř vše. Krásné góly, rozvášněné emoce iskvělé výkony jednotlivců. Přesto oranžovomodří uspěli hlavně jakotým.

„Obě mužstva odehrála kvalitní zápas. Dali jsme ze začátku dvě branky a všichni předvedli výborný výkon. Závěr byl se vším všudy. Myslím, že se líbil divákům inám. Rvačky bych bral spíš jako takové zpestření. Jsem rád, že se nám podařilo uhrát takový výsledek,“ řekl lodivod Drtičů SvatoplukČíhal.

Zkušený trenér musel vyřešit nepříjemné problémy sobránci. Pochylý, Šťastný iBřezina byli mimo hru vinou nejrůznějších zranění. Naopak vútoku se představili hned čtyři kompletní trojky.

„Je dobře, že jsme to zvládli. Mužstvo prodělalo velké změny. Hráči si sedli, za což jsem rád,“ pokračujeČíhal.

Jeho protějšek Jaroslav Beck litoval hlavně několika promarněných šancí. Hokejisté Techniky totiž nevyužili vzávěrečné třetině ani dlouhotrvající přesilovku pět na tři. „Zlomili jsme při ní dvě hokejky. Na to se už ale historie neptá. Mohlo to být dramatičtější. Bohužel. Malage byl tam, kde měl být. Nám chybělo víc odvahy,“ litoval brněnskýkouč.

Kvýbornému výkonu přispěl iforvard Petr Obdržálek, který se na hodonínský led vrátil téměř po roce stráveném vprvní lize. Vzápase přeskakoval mantinel společně se Sojčíkem a Zábranským.

„Celá pětka hrála velmi dobře. Nikoho bych ale nechtěl moc vyzdvihnout, protože si myslím, že za výsledkem stojí výkon celého mužstva,“ podotkl Číhal.

Ve vyřazovací části by se Hodonínští měli doma ukázat vmodrých dresech. Přizpůsobí tomu ivlasy? „Kluci něco vymyslí. Podle mě ale my starší zůstaneme uneholení. Vlasy na modro nepotřebuji. Mám je na bílo. To stačí,“ uzavřel súsměvem oblíbený trenér.