„Jsme opravdu velmi rádi, že se Petr rozhodl pokračovat v hráčské kariéře a že jej budeme i v následující sezoně vídat v dresu Drtičů. Je to dlouholetá opora našeho týmu a bylo naší prioritou domluvit se s ním na jeho dalším působení v Hodoníně,“ prohlásila šéfka jihomoravského oddílu Jana Gajošová.

Čtyřiatřicetiletý útočník po konci minulé povedené sezony naznačil, že i s ohledem na rodinu a pracovní vytížení přemýšlí o konci kariéry. Následně si ikona Hodonína vzala nějaký čas na rozmyšlenou.

Peš si ovšem od hokeje odpočinul, v Paříži navštívil zápasy mistrovství světa a potkal se i s reprezentantem Michalem Kempným. V květnu se pak klíčový ofenzivní hráč a dlouholetá opora SHK zapojila do společné letní přípravy. Fanoušci Drtičů se tak mohou těšit na to, že oblíbeného hokejistu uvidí na ledě Zimního stadionu Václava Nedomanského i v příštím ročníku.

Na příchodu dalších hráčů nemá Pešovo rozhodnutí žádný vliv. „V současné době finišují jednání s dalšími potenciálními posilami. Postupně budeme jména nových hráčů zveřejňovat,“ informuje Gajošová. „Pro novou sezonu chceme postavit ještě silnější tým, než jsme měli v loňské podařené sezoně,“ přiznává.

Předsedkyně hodonínského klubu momentálně nejedená pouze s hráči, ale sleduje také aktuální dění ohledně složení skupin druhé ligy. „Zároveň jsme se sami aktivně zapojili do diskuse, která by měla vést k tomu, aby soutěž měla co nejatraktivnější podobu a dávala většině klubů smysl,“ říká Gajošová.

Jistotou je, že fanoušci nepřijdou pouze o duely se Vsetínem, který postoupil do vyšší soutěže, ale také o tradiční derby s Technikou. Vedení brněnského klubu totiž druholigovou licenci prodalo Letňanům. „Ze soutěže odstoupil Klášterec nad Ohří a na povrch začínají prosakovat informace o tom, že do ligy možná nenastoupí ani další mužstva, a to i z naší moravské skupiny,“ odtajňuje Gajošová.

Finální podoba soutěžního ročníku 2017/2018 druhé ligy bude známá do konce příštího týdne podle toho, kdo se do soutěže přihlásí. „Doufáme, že vyhraje zdravý rozum a liga bude mít přijatelnou podobu všechny kluby,“ věří Gajošová. Situace však příliš příznivá není.