Sajdl, který si v minulosti zahrál za Znojmo či Mladou Boleslav, do Francie míří na doporučení agenta Martina Neorala. „Beru to jako novou výzvu. Kromě jedné sezony ve slovenské Senici jsem celou kariéru prožil v Česku. Do Francie se moc těším. Věřím, že se mi v novém prostředí a klubu bude dařit a že pomohu naplnit cíle vedení," říká Jakub Sajdl, který se k novému týmu připojí 14. srpna.

Zatímco Olympique Marseille patří mezi známé fotbalové kluby, hokej není ve druhém největším francouzském městě příliš populární. Fanoušci na pobřeží Středozemního moře, ve Lvím zálivu, preferují jiné sporty, do hokejové arény chodí jen pár stovek nejvěrnějších příznivců.

Tamní vedení však chce mužstvo posunout výš, a tak zbrojí na příští ročník. V hledáčku funkcionářů jsou především zahraničí akvizice. Jednou z nich je i bývalý Drtič, který v kádru doplní další Čechy Romana Novotného, Filipa Vychodila a Viktora Coufala.

Sajdlův odchod naopak nepotěšil hodonínského trenéra Stanislava Beťka, který po minulé sezoně přišel už o sedmého hráče. U Drtičů skončili brankář Zavadil, obránci Jedlička, Kolář a Nedvěd, útočníci Matula a Špok. Kanonýr Jurásek bude hrát pouze za nově vzniklou rezervu, nejisté je i pokračování kapitána Pokorného.