Venclík ovšem ani přes nepříznivý výsledek na středeční duel nikdy nezapomene. Hodonínský odchovanec si totiž ve 40. kole odbyl druholigovou premiéru. Povedený start ve třetí nejvyšší mužské soutěži navíc vyšperkoval gólem. „Měli jsme buly v útočném pásmu. Podařilo se nám zavřít soupeře ve třetině, z čehož vyplynula šance, kdy jsem dostal puk od Gazdiče (Daniel Gazda – pozn. red.) před branku a bekhendem jsem zakončoval," popsal svoji první druholigovou trefu šťastný střelec.

Z výsledku ale velkou radost neměl. „Zklamání bylo velké. O bod jsme přišli v poslední minutě," lituje Venclík, který až doposud působil v hodonínské rezervě. Po úterním tréninku se však od trenérů Beťka a Prčíka dozvěděl příjemnou novinu.

Radost šikovnému mladíkovi nepokazila ani dlouhá cesta do Slezska. „Těšil jsem se, že si znovu zahraji s kluky, se kterými jsem působil minulé sezony v juniorce. Za tuhle šanci, kterou jsem od trenérů dostal, jsem rád," hřeje Venclíka.

Talentovaný hokejista zaujal místo po boku Horvátha a Černohouse ve čtvrtém útoku. V první třetině se mladé komando stejně jako zbytek týmu pořádně neprosadilo. „Vstup do utkání nebyl ideální. Asi za to mohla dlouhá cesta, kterou jsme absolvovali, takže na začátku bylo těžší dostat se do tempa," přemítá.

S přibývajícími minutami se ovšem Drtiči zlepšili a výsledek i zásluhou Venclíka v prostřední části hry otočili. „Zlepšili jsme pohyb a zvýšili důraz. Díky tomu jsme si vypracovali šance," říká.

Hosté ale o těsné vedení 2:1 v poslední dvacetiminutovce přišli. Rozhodující gól inkasovali třicet vteřin před koncem základní hrací doby. Hodonínská obrana nepokryla domácího útočníka Vítka, který překonal brankáře Ondřeje Halodu a utnul vyrovnaný duel. „Na našeho hráče měl být předtím odpískaný faul, ale to se nestalo. Nicméně jsme zaváhali v obraně, a proto jsme bohužel dostali rozhodující branku," míní Venclík.

Jednadvacetiletý hokejista v letošní sezoně nastupuje hlavně za béčko Drtičů v Krajské lize jižní Moravy a Zlínska. S přechodem do vyšší soutěže se ovšem vyrovnal rychle. „Hlavní rozdíl vidím v rychlosti. Ve druhé lize se hraje ve větším tempu," všímá si mladý forvard, který se chce udržet v kádru prvního mužstva SHK a rezervě pomoct do play off.