"Hra Blanska nám v letošní sezoně nesedí. Vždycky se s ním taháme a zápasy jsou takové všelijaké, což se ukázalo i tentokrát," řekl po zápase kouč hodonínského mužstva Michal Kuba.

Jeho svěřenci přitom měli v první části duelu navrch, když ji vyhráli 3:1. Pouze po 119 vteřinách od úvodního buly se radoval z branky domácí Jiří Sedlák, za další dvě minuty si připsal první trefu v dospělém hokeji dvacetiletý forvard Tadeáš Pospíšil. Z blanenského týmu se gólově prosadil Matouš Král.

David Klíč (v černém) podlehl ve finálovém souboji zkušenému boxerovi Janu Mužíkovi.
Atletickou dráhu vyměnil za ring. Klíč sundal českou jedničku a míří do Evropy

A zatímco v první třetině okamžitě udeřili domácí, po osmnácti vteřinách druhého dějství se Blanenští dostali na dostřel pouze jedné branky. Nekoncentrovanost domácí defenzivy potrestal Berka. Menší zaváhání svého týmu napravil už šestnáctou trefou v tomto soutěžním ročníku slovenský útočník Ľubomír Vaškovič.

A ve čtyřiačtyřicáté minutě snížili hosté na 3:4, když vstřelil gól Sedláček. Jenže lídr soutěže poté spustil svůj brankostroj. Po gólech Tomiho, Konečného, Dufka a Mikésky si připsali hodonínští hokejisté další tři body do tabulky, které vévodí s náskokem sedmi bodů před Uherským Ostrohem.

Dynamiters se s patnácti body nacházejí na předposledním devátém místě. "Doufám, že Blansko nechytneme v playoff, protože to bychom asi zešedivěli. Tři body se ale počítají, což je v konečném důsledku nejdůležitější," ulevil si s úsměvem domácí kouč Kuba.

Fotbalisté Kunštátu (ve vínových dresech) porazili na podzim na venkovním hřišti Žebětín jasně 4:0. Čtyřmi góly se blýskl Marek Štencl.
Fotbalisté Kunštátu v závěru podzimu zářili, na jaře chtějí do elitní trojky

Blansko čeká v sobotu od pěti hodin odpoledne prestižní duel na ledě Boskovic, které v devatenáctém kole krajské hokejové ligy vyhrály na ledě brněnské Techniky 4:3. Branky dali Lukáš Kaukič, Filip Beneš a dvakrát se trefil Tomáš Buhaj. Boskovičtí jsou se ziskem pětatřiceti bodů na třetím místě.

SHKM Hodonín - Dynamiters Blansko 8:4 (3:1, 1:1, 4:2)