Utkání na severu Moravy začalo poměrně svižně. Domácí si hned v úvodu zahráli přesilovou hru, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Jihomoravané skvěle bránili, navíc v oslabení dvakrát zahrozili, ale žádné přečíslení nevyřešili gólem.

Stejně si v početní výhodě vedli hosté.

2. hokejová liga, 19. kolo -
HC KOPŘIVNICE - SHKM BANÍK HODONÍN 2:3 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky:
11. Urban (Pavlík, Kleniar), 60. Fojtík F.(Suchý, Mach) - 31. Medek (Šmach, Matějka), 59. Peš (Němec, Romančík), rozh. náj. Medek. Rozhodčí: Kohoutek - Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Střely: 32:32. Diváci: 748. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Kopřivnice: Kubáň (Baldik) - Petrek, Mar, Ficek, Dluhoš, Marek - Kleniar, Bartošák, Fojtík F., Mach, Brodek, Pargáč, Pavlík, Urban, Indrst, Suchý, Pindel, Gola, Sluštík. Trenér: Ladislav Majkus.
Hodonín: Šurý (Běhal) - Šmach, Polesný, Vyrůbalík, Němec, Škápik, Kališ, Kučera - Bartes, Matějka, Krejčí - Romančík, Peš, Štědrý - Medek, Dufek, Charvát M. - Rauš. Trenér: Aleš Bachánek.

Do vedení tak šla v 11. minutě Kopřivnice. Z předbrankového prostoru po nahrávce Kleniara se prosadil Urban.

Hodonín mohl skóre srovnat v závěru první třetiny, ale Charvát s Romančíkem si na bývalého spoluhráče Kubáně nepřišli.

Tatra držela těsné vedení až do poloviny zápasu. Na 1:1 upravil Medek. Jinak opatrná prostřední část nic zásadního nepřinesla.

Naopak v závěrečné periodě přibyly šanci i vzruch. Klíčové chvíle přišly až na konci třetí třetiny, kdy Peš jemně tečoval nahození Jakuba Němce od modré čáry a poslal Baník do vedení.

O to ale slovácký celek přišel jednadvacet vteřin před koncem základní hrací doby.

Jinak spolehlivý gólman Šurý zaváhal, když se vydal za svou bránu rozehrávat kotouč, ke kterému se dříve dostal Dominik Suchý. Ten našel volného Filipa Fojtíka, který poslal puk do odkryté hodonínské brány.

Nastavená pětiminutovka vítěze neurčila a na řadu přišly samostatné nájezdy. Hned při prvním pokusu Sluštík překonal Šurého. Posila s Uherského Ostrohu ale všechny další pokusy kopřivnických hokejistů úspěšně kryl.

Ve druhé sérii se prosadil Romančík a o bonusovém bodu navíc pro Hodonín rozhodl Robin Medek.

Hodonínské hokejisty nyní čeká těžký duel na ledě suverénního Znojma.