Na výhře se podílel i Richard Bořuta. Jednadvacetiletý útočník přišel do Hodonína na hostování do konce sezony

Rodák ze slovenské Rimavské Soboty prošel mládeží ostravské Poruby a vyzkoušel si i juniorské soutěže v Kanadě a Spojených státech. Vloni hájil odchovanec Trenčína v extralize juniorů barvy Zvolenu, letos poprvé vyzkoušel mužskou soutěž v dresu druholigového Hronova, v jehož barvách odehrál osmnáct utkání s bilancí jedné branky a tří asistencí.

2. hokejová liga, 24. kolo
SHKM BANÍK HODONÍN - SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
4. Halík (Peš, Polesný), 17. Charvát (Dufek, Medek), 19. Krejčí (Matějka, Peš), 29. Rauš (Peš, Krejčí), 59. Polesný (Peš, Krejčí) - 20. Bureš (Kulhánek, Rohlík), 48. Svoboda. Rozhodčí: Blaha - Maloušek, Hübl. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely: 26:24. Diváci: 623. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Hodonín: Šurý (Zollpriester) - Polesný, Kučera, Vyrůbalík, Rauš, Škápik, Kališ - Matějka, Peš, Krejčí - Halík, Bořuta, Štědrý - Medek, Dufek, Charvát - Bartes. Trenér: Aleš Bachánek.
Žďár nad Sázavou: Nečas (Sláma) – Pleva, Ludvík, Půža, Maček, Vašíček, Svoboda - Kulhánek, Bureš, Rohlík - Čejka, Prokš, Jícha - Pilný, Vaňkovský, Michalčuk - Chlubna, Kunstmüller, Štola - Gregar. Trenér: Martin Sobotka.

Při premiéře v hodonínském dresu nebodoval, přesto s novými spoluhráči slavil důležitou výhru.

Šest stovek diváků viděli zajímavý zápas. Skóre hned ve 4. minutě otevřel domácí Halík, který samostatný nájezd přesně zakončil střelou nad Nečasovu lapačku. Devatenáctiletý mladík tak ve svém pátém utkání v hodonínském dresu zaznamenal svou první gólovou trefu.

Hosté po inkasovaném gólu zabrali a měli optickou převahu, naráželi však na pevnou obranu Baníku a pozorného gólmana Šurého.

Slovácký celek byl naopak produktivní, trestal nedůslednost soupeře. Na 2:0 zvyšoval v závěru první třetiny Charvát. Vzápětí přidal třetí úder Krejčí,jenž těžil z práce Matějky při ponechané výhodě po faulu na Peše.

Žďár stačil ještě na konci úvodní části výsledek snížit. Přesilovku v čase 19:56 zužitkoval chytrou tečí Bureš.

Jihomoravané se za stavu 3:1 soustředili spíše na obranu, navíc byli efektivní. Čtvrtý gól Baníku zaznamenal obránce Rauš, který trefou do šibenice překonal Slámu, jenž od začátku druhé periody nahradil v brankovišti Plamenů kolegu Nečase.

Pro hodonínského beka to byla nejen premiérová trefa v dresu SHKM, ale zároveň i vůbec první kanadský bod.

Plameny mohly na konci prostřední části zápas zdramatizovat, ale dlouhou přesilovku pět na tři nevyužili. Snížení přinesla až trefa Svobody ve 48. minutě. Vzápětí domácím pomohlo břevno.

Na druhé straně v jasné šanci neuspěl Charvát. Pojistku přidal až při power-play soupeře obránce Polešný, který nekompromisně poslal puk do odkryté branky.

Baník zvládl důležitý zápas a před středečním soupeřem má již šestibodový náskok. Hokejisté Hodonína zakončí kalendářní rok 2022 v sobotu 17. prosince, kdy na svém ledě hostí přivítají Valašské Meziříčí.