Hodonínští hokejisté zahájili v pondělí druhou část přípravy na nadcházející druholigový ročník. Pod vedením hlavního kouče Svatopluka Kosíka se po ledě prohánělo celkem pětadvacet hráčů rozdělených do pěti skupin.

„Základ kádru by měl být stejný jako na úvodním tréninku. Samozřejmě se ještě snažíme vyztužit defenzivu o dva zkušené beky. Útočná fáze je momentálně asi silnější než ta obranná. V průběhu přípravných zápasů uvidíme, jak na tom jsme, ale zadní řady se určitě musí posílit,“ uvedl pro klubový web kouč Hodonína Svatopluk Kosík

Ten si úvodní trénink i celou letní přípravou pochvaloval. „Celá příprava probíhala naprosto bez problémů a já jsem s ní velmi spokojení. I sami hráči přiznali, že dostali dost do těla a že jim to určitě něco dalo,“ sdělil Kosík, který měl na úvodním tréninku k dispozici téměř kompletní tým. Chyběli pouze dlouhodobě zraněný forvard Kučera a gólman Svoboda. Brněnského útočníka Špoka trápí viróza.

Prvního tréninku se tak zúčastnilo pětadvacet hráčů, kteří byli rozděleni do pěti formací. Samostatnou jednotkou byla trojice brankářů. Kromě Holeše se na ledě potili i posila z Trnavy Marek Stacho a talentovaný Michal Šurý.

I většinu obránců rozpoznávala stovka natěšených příznivců celkem snadno. Kromě Komárka, Podešvy, Šťastného, Pokorného a Jakuba Rapanta se s týmem připravovala i trojice slovenských zadáků.

Jozef Salajka, Boris Tlamák a Peter Kožár jsou v Hodoníně na zkoušce. Staronovou tváří je Radek Šimeček, který se k týmu vrací po dvou letech strávených v Břeclavi.

Řada nováčků se představila i mezi útočníky. Z brněnské Techniky se vrátil Hrtús, který trénoval ve dvojici s další posilou Korotvičkou. Haring s Hollým oblékli stejnou barvu rozlišovací vesty jako dříč Hoza.

V první formaci se vedle nejproduktivnějšího hráče loňské sezony Juráska objevili Petr Peš a Lubomír Vaškovič. „Loni se velmi dařilo Zdeňku Juráskovi. K němu jsme získali mladého Vaškoviče, který má odehráno několik zápasů v extralize. Je tam i technický Peš, který by si s nimi mohl rozumět. Není to definitivní složení, ale tohle by měla být jedna z úderných pětek,“ poznamenal Kosík.

Kromě trojice obránců trénují s Drtiči i tři útočníci. David Bauer, Michal Tóth a Michal Kuba chtějí přesvědčit kouče Kosíka, že do týmu patří.

Sestava na 1.tréninku
- Brankáři: Holeš – Stacho – Šurý
- Černá: Komárek, Podešva – Jurásek, Vaškovič, Peš
- Modrá: Šťastný, Pokorný – Hrtús, Korotvička, (Špok)
- Zelená: J. Rapant, Šimeček – Haring, Hollý, Hoza
- Červená: Salajka, Flamík – Bauer, M. Rapant, Kuba
- Žlutá: Průdek, Tóth, Kožar