„Bylo to povedené utkání. Líbilo se mi. Soupeř byl kvalitní. Jsem spokojený. Až teda na přílišné vylučovaní ve druhé a třetí třetině. Trochu jsme zase ujeli s disciplínou, ale zápas byl dobrý. Uspokojil mě a splnil očekávání,“ hodnotil střetnutí kouč Hodonína Svatopluk Číhal.

Hokejechtivým divákům se kromě známých hráčů představily také nové tváře. Oranžovomodrý dres oblékly zadáci Tomáš Protivný s Adamem Lukačovičem a forvard Vladimír Kýhos.

Dvojici beků uvolnila Drtičům Kometa Brno na střídavý start. Dvaadvacetiletí obránci, které Číhal s asistentem Šiflem postavili do jednoho páru, mají za sebou například angažmá v pražské Spartě. Protivný odehrál několik desítek zápasů v mužské extralize. V nejvyšší soutěži poznal i atmosféru play off. Lukačovič se zase může pochlubit zkušenostmi ze zámoří, kam odešel v juniorském věku nebo starty na mistrovství světa osmnáctiletých.

„Pokud budou v Kometě potřebovat, tak si je vezmou. Zatím mají ale deset obránců, tak uvidíme,“ zamyslel se první muž hodonínské střídačky.

Protivný i Lukačovič se v úterním duelu spíše rozkoukávali. O góly se činili jiní. První trefu obstaral další novic v hodonínských barvách Kýhos. Syn hlavního kouče Komety Brno však pouze vyrovnával na 1:1, když vymazal Retušův gól z osmé minuty.

Oba týmy se o výhru přetahovaly téměř celé utkání. Vítězství na stranu Drtičů nakonec urval bek Hučko, jenž rozhodl ve dvaapadesáté minutě při početní výhodě.

„Zápas nám vyšel dobře. Myslím, že se líbil i divákům,“ poznamenal po duelu zkušený harcovník domácích Michal Hoza.

Ani on se nevyhnul pobytu na trestné lavici, která byla hlavně v závěrečné třetině v plné permanenci. „Začalo se to trochu řezat. Na hráče zapůsobily emoce. Nic vážného to ale nebylo. I když je pravda, že bychom to měli ustát. Bylo to z obou dvou stran a zápas se zkrátka takhle vyvinul,“ uzavřel Hoza tesně předtím, než vyběhl ze zimáku.

Další utkání čeká Drtiče v pátek, kdy zajíždějí na led Velkého Meziříčí.

Poté se už konečně dočkají. Druholigovou soutěž odstartují střetnutím ve Vsetíně.

Na Lapač se chystá i početný zástup fanoušků. Někteří plánují výlet autem, jiní mohou využít nabízenou cestu autobusem.

„Ve středu 10. září se bude mezi sedmou a osmou hodinou večer ve Sport baru SHK na zimním stadioně vybírat na autobus do Vsetína k nedělnímu mistrovskému utkání. Odjezd je ve čtrnáct hodin od Lidlu. Cena za osobu je sto padesát korun,“ uvádí klubový server.