Drtiči se každé pondělí od šestnácti do sedmnácti hodin, tedy ještě před příchodem na ledovou plochu, budou připravovat pod vedením známého trenéra bojových sportů Romana Sedlačíka. Kouče thaiboxu oslovila právě šéfka druholigového klubu Jana Gajošová. Tréninková novinka má dát hráčům nový impulz a přinést ještě lepší výkony a výsledky. „S trenéry jsme se domluvili, že nějaká změna být musí," říká Roman Sedlačík.

Ten se chce u druholigových hokejistů při kruhových trénincích zaměřit především na zlepšení fyzické kondice, stability a dynamiky. „Věřím, že to pro ně bude dobrá průprava," pronesl Sedlačík. Podle něj mají Drtiči v kondici rezervy. „Fyzická příprava v našem klubu je daleko těžší než v hokeji. Nedávno jsem vedl dva kluky, jeden hraje v Brně, druhý v Karlových Varech. Oběma příprava pode mnou pomohla se zlepšit a posunout dál," tvrdí Sedlačík, který by se Drtičům rád věnoval alespoň jednou týdně. „Kluci musí pochopit, že to dělám pro ně a ne pro sebe," prohlásil šéf klubu Thaibox Hodonín, který si hráče rozdělí na dvě poloviny. „Prostory na to, abych dal klukům do těla a pořádně je roztáhl, nejsou velké," vysvětluje Sedlačík.

Do přípravy na ledě už ale zasahovat nebude. Známý trenér se nyní věnuje hlavně svým svěřencům, se kterými pravidelně obráží akce, turnaje a galavečery. „Minulý týden jsme byli v Novém Městě nad Váhom, nyní se chystáme do Ostravy, kde se v Porubě koná oblastní liga," informuje Sedlačík.

V případě dobrých výsledků mladým bojovníkům slíbil i účast na mezinárodních akcích. „V úvahu připadá Rakousko, Německo, Polsko nebo Maďarsko," uvedl Sedlačík. Tomu část roku zabere příprava na tradiční Noc bojovníků. Oblíbený a hojně navštěvovaný galavečer se ve sportovní hale TEZA pravidelně koná vždy v prosinci. Letošní ročník je ale v ohrožení. „Zatím nevím, jak to dopadne. Všechno záleží na sponzorech," dodává Sedlačík.

Thaibox Hodonín

Oddíl Thaibox Hodonín pod vedením trenéra a zakladatele Romana Sedlačíka vznikl v létě roku 2004 v tehdejším S-klubu na ulici Horní valy v Hodoníně. Na začátku bylo jen pár zájemců o tento bojový sport, hlavně z řad bývalých boxerů a kickboxerů. Klub tenkrát čítal čtyři až osm jmen.

Postupně se však přidávali jiní zájemci ve věku od čtrnácti do pětačtyřiceti let, někteří naopak v oddíle skončili. Na podzim roku 2006 S-klub skončil a oddíl se přestěhoval do nových prostor budovu Střediska volného času mládeže na Koupelní ulici v Hodoníně. Nyní klub čítá kolem pětatřiceti lidí, z toho je dvaadvacet chlapců, sedm dívek a šest dětí do patnácti let.

Asi deset členů bojuje závodně a klub i město reprezentuje na různých turnajích, akcích a galavečerech.