Se střídavými úspěchy se dařilo soupeřům Drtičů z Olomouckého kraje v základní části druhé hokejové ligy. Přerov se po vydařeném začátku drží mezi nejlepšími týmy soutěže. Naopak Šternberk se po pozvolnějším startu rozjel a drží se ve středu tabulky.
Přerovští hokejisté měli skvělý start do sezony a dlouho vedli tabulku. Hanáci se rozjeli ke skvělým výkonům a poprvé prohráli až v devátém kole.
„První polovina byla fantastická. Musíme ale zůstat oběma nohama na zemi,“ varoval po polovině základní části manažer Pavel Sedlák.
Ve druhé části se vítězná mašina zastavila. Zubr prohrál utkání na ledě silných soupeřů a kádr navíc nebyl kompletní. „V posledním zápase v Novém Jičíně nám chybělo sedm hráčů,“ upozornil přerovský trenér Radoslav Svoboda.
Šternberští hokejisté jako tradičně špatně odstartovali do sezony. Tým navíc několikrát zbytečně ztratil vyhrané zápasy.
Ve druhé polovině základní části se ale hráči vyvarovali hrubých individuálních chyb a hanácký celek se posunul do středu tabulky. „Začali jsme hrát na dva inkasované góly a získávali jsme tak tři body,“ pochvaloval si šternberský manažer Jan Trunda.
Šternberští hokejisté se tak usadili na sedmém místě a míří do play-off. „Postup do vyřazovací části je našim cílem v každé sezoně,“ dodal Trunda.
Nováček z Uničova se usadil na dně druhé ligy a vedení klubu se snaží tým pozvednout i častými kádrovými změnami. Hanáci sice dokáží potrápit soupeře z horní poloviny tabulky a občas i urvou body.
Zbytečně však ztrácí se svými soupeři v boji o záchranu. „Ty body nám pak v tabulce zákonitě chybí,“ posteskl si hrající trenér Tomáš Sršeň.
Uničovští hokejisté se po výhře nad Karvinou posunuli na předposlední místo, ale v nadstavbové části už na play-off zřejmě pomýšlet nebudou.
Nadstavbová část druhé ligy, ve které hrají týmy umístěné na sudých místech s lichými, začíná o tomto víkendu.