S myšlenkou úzkých vztahů mezi kluby, které se v době oboustranné extraligové účasti netajily rivalitou především mezi fanoušky, přišel současný účastník nejvyšší soutěže ze Zlína. Po několikatýdenním vyjednávání došlo k obecné dohodě. „Především se jedná spolupráci formou výměny hokejistů oběma směry. Naši kvalitní hráči, kteří se nevejdou do prvního týmu, již nemusejí hostovat v klubech daleko od Zlína, na druhou stranu Vsetínští hokejisté se mohou propracovat až do extraligy. Již nyní u nás hostuje obránce Jiří Kučný, přičemž v případě potřeby by u nás mohl zaskočit extraligou otřelý brankář Plšek. Naopak do Vsetína by stejně jako v uplynulé sezoně měla putovat asi osmička hráčů,“ odhaduje generální manažer RI Okna Zlín Miroslav Michalovský.

Také zástupci klubu, který hraje svá utkání na Lapači, jsou s podpisem smlouvy spokojeni. „V současné době již nemůžeme konkurovat Zlínu, tak proč s ním nespolupracovat. Pevně věřím, že to pochopí i všichni fanoušci,“ přeje si Stanislav Pavelec, jednatel VHK Vsetín.

Hokejisté vsetínského hokejového klubu se nyní připravují individuálně, přičemž stejně jako v uplynulém roce je povede trenér Viktor Hlobil. První společný trénink je na programu v červnu. „Našim hlavním cílem pro nadcházející soutěžní ročník je postup do první ligy, která by vsetínskému hokeji slušela,“ je přesvědčen Pavelec.


Připravuje se rozšíření článku