Hodonín/Uničov/ Drtiči třikrát neprohráli, naopak Uničov je tři zápasy bez bodu. Budou série pokračovat, nebo skončí? O tom se rozhodne na uničovském ledě zítra večer.
Poslední tým tabulky – Uničov nastoupí doma proti druhému Hodonínu. Favorit je jasný. Hodonínský kouč však krotí optimismus. „Soutěž je velice vyrovnaná. Bude to opět těžký zápas. Uničov je poslední, tak má nůž na krku. Bude to houževnatý soupeř,“ varuje Svatopluk Číhal.
I tak se řadí vítězství na ledě posledního mezi ta „povinná“. „Nelíbí se mi, že se mluví o povinné výhře. Přesto chceme tři body uhrát. Jsme na tento zápas zkoncentrovaní a nachystaní. Věřím, že to vyjde,“ přeje si Číhal.
V Uničově mu však asi budou chybět dvě defenzívní opory. „Nedbálek má studijní povinnosti, takže jeho sportovní start je v ohrožení. Michal Sladký má problémy s třísly. Nedá se nic dělat. Příležitost dostanou další, kteří čekají na svou šanci,“ prozradil hodonínský kouč.
Na druhé straně by měl naskočit do utkání Tomáš Sršeň. „Je to zkušený hráč, může to být pro domácí výhoda. On už nemusí na ledě tak lítat,“ posoudil místo bývalého vsetínského kanonýra v uničovské sestavě Svatopluk Číhal.
Pro hodonínské střelce by mohl být postrachem jejich bývalý spoluhráč – pětadvacetiletý Roman Hrušovský. Gólman, který je v Uničově na hostování právě z Hodonína. „Víme jak umí fantasticky zachytat, ale každý brankář má své slabiny. Proti svým bývalým týmům se hráči dokážou vyburcovat k vynikajícím výkonům,“ upozorňuje kouč Drtičů.
Nedělní utkání, které zakončí první třetinu základní části, v Uničově začíná v 17.00. Oba týmy se naposled střetly v únoru minulého roku, kdy Drtiči zvítězili na ledě svého soka 6:1.
Zbývající nedělní program 2. ligy, skupina Východ: Orlová – Opava, Nový Jičín – Kroměříž, Valašské Meziříčí – Přerov, Blansko – Šternberk, Technika Brno – Karviná.