Gólman Michal Holeš v sobotu několikrát skvěle podržel hodonínské hokejisty. Centr Martin Hollý zase definitivně dorazil soupeře v závěrečné třetině a připsal si první hattrick v dresu Hodonína.

„Utkání proti Orlové je pro mě trochu speciální, ale my jsme byli ve srabu. Potřebovali jsme vyhrát s kýmkoliv,“ řekl pětadvacetiletý brankář. „Když to byl tým, který je první, šlo o motivaci navíc. Působil jsem tam tři a půl roku. Skoro všechny kluky znám,“ pokračoval Holeš už bez chráničů v pozápasové debatě.

Ze zisku tří bodů byl nadšený. I když zmařil řadu orlovských pokusů o vstřelení gólu, po zápase se s hosty vřele zdravil. Kamarádství s bývalými spoluhráči trvá.

„Hecovali jsme se i před zápasem. Facebook už je všude, takže i tam něco proběhlo. Samozřejmě pak taky trochu v zápase,“ přiznal oblíbený „Houle“, jak mu fanoušci přezdívají.

Kvůli několika ostrým nájezdům hostujících hráčů do brankoviště během zápasů ukázal ovšem i emočně opačnou stránky povahy. Časté úsměvy vystřídal vztek. Výsledkem pak byl desetiminutový osobní trest.

„Beci všechno neuhlídají a je na rozhodčím, aby brankáře trochu chránil. To by si měl sudí pohlídat. Řekl jsem mu to čtyřikrát, nikdy to nepískl. Pak se mu to zvrhlo,“ komentoval Holeš několik střetů po odpískání. Těm se snažil vyvarovat střelec duelu Martin Hollý. Hodonínský útočník úřadoval v 6., 42., a 50. minutě. Zejména druhá a třetí branka stála za to, kdy se třemi rychlými skluzy prodral až před hostujícího gólmana a zakončil.

„Jsem šťastný za všechny tři branky, nechci vybrat žádnou, která by byla hezčí. I kdybych dal jen jeden a my vyhráli, byl bych spokojený,“ líčil po zápase a už dumal, co na něj spoluhráči připraví. Za tři branky se jim musí odměnit.

„Kluci určitě něco vyberou. Buď basičku piv nebo příspěvek do kasy,“ usmál se Hollý.

Tým podle něj dostal s příchodem nových trenérů potřebný impuls. Třiadvacetiletý forvard proto doufá, že s týmem nyní zažije sérii s pravidelnými bodovými zisky.