Hodonín je šest kol před koncem základní části první, Žďár zase osmý. Je tedy hodně pravděpodobné, že se oba týmy na sebe narazí ve čtvrtfinále play off. Už se na další souboje s Drtiči těšíte?
Ještě v play off nejsme. Pořád není nic jistého. Ještě musíme bojovat. V Hodoníně jsme sice získali body navíc, ale Pelhřimov také vyhrál. Oproti nám má zápas k dobru. Kvůli velké marodce musíme zůstat nohama na zemi. Je pravdou, že po výhře nad Drtiči se naše šance zvýšily.

Vypsal jste na zápas proti bývalému celku nějaké zvláštní prémie?
Ne, to ne. Pořád je to sport. Je jasné, že jsem se vrátil, na místo činu, ale o žádné prémie nešlo. Klukům jsme pouze slíbil, že zruším páteční trénink. O víkendu máme totiž volno.

S jakými pocity jste se do Hodonína vracel?
Je pravda, že se mi sem jelo s těžkým srdcem. S o to větší radostí ale po výborném výsledku odjíždím.

Na vítězství Žďáru se dvěma góly podílel Michal Kuba. Co říkáte ne jeho výkon?
Michal je zvyklý na hodonínský led. Navíc tady umí střílet branky. Určitě měl o motivaci postaráno. Já už se na to dívám s nadhledem.

Jak je na tom zraněný útočník Jan Kočan, kterého o víkendu tvrdě fauloval trutnovský bek Martin Klement. Už je z nemocnice doma?
Ano, před utkáním jsem s ním mluvil. Honza je v domácím ošetřování, ale pořád to není dobré. Stále je tam velký otok, k tomu zlomeniny lícní a jařmové kosti, k tomu ještě i nos. Je to určitě hodně moc bolestivé zranění, ale všichni doufáme a věříme, že to dopadne dobře a že se z toho dostane.

Po minulém zápase jste prohlásil, že takový zákrok, jaký předvedl Klement na Kočana, jste ještě nikdy neviděl. Názor jste nezměnil?
Ne, to byl skutečně brutální zákrok. Honza byl u mantinelu v souboji s jedním z trutnovských beků a druhý tam s velkým rozjezdem přiletěl, aniž by jej Honza viděl. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Pokud hráč takový náraz nečeká, tak to pak skončí takovým zraněním. Podobné zákroky do hokeje, ať je na jakékoliv úrovni, prostě nepatří. Řekl jsem to i pro server hokej.cz. Tento zákrok byl jednoznačně úmyslný. Je to o inteligenci každého hráče, protože, když bude chtít někoho takhle zranit, tak jej prostě zraní. Jestli tohle ale někoho uspokojí… Já si myslím, že takoví hráči nejen v této, ale v žádné soutěži, nemají co dělat. Jestli mají tyhle choutky, tak ať jsou dělat kick-box. Vždyť většina kluků, kteří hrají druhou ligu, chodí do práce. Každý hráč musí mít úctu a respekt k soupeři, ke spoluhráčům i k rozhodčím. To učím všechny své svěřence. Pokud tomu tak není, tak to pak už není o hokeji.

Jak to vypadá s návratem jedenácti zraněných hráčů, které momentálně máte na marodce? Je možnost, že se někteří z nich do konce základní části vrátí?
Musí. Pěkně nás to v poslední době kosí. Jsou tam lehké otřesy mozku, asi tři angíny, třísla… Na druhé straně zápas v Hodoníně ukázal, že pokud se nehodí flinta do žita, tak to jde. Je to především o zodpovědnosti a vůli vyhrát.

Otřesy mozku trápí i nejslavnější hokejovou ligu světa. Čím to podle vás je, že stále přibývá úderů na hlavu?
Tohle se prostě sejde. Bohužel u nás to během tří zápasů potkalo čtyři hráče. Chtělo by se mi říct, že se to stává, ale že to je čtyřikrát za sebou a navíc v tak krátkém čase, s tím jsem se ještě nesetkal.