Po zranění Zdenka Kotvana jste se stal hodonínskou jedničkou. Jak hodnotíte odehrané zápasy?

Teprve je začátek sezony, takže pořád je na čem pracovat. Odehráli jsme slušné zápasy a podali jsme hlavně dobré týmové výkony, ve kterých musíme pokračovat. Měli jsme ale i výpadky, kterých se rozhodně musíme vyvarovat.

Trenéři vás doposud využili na všechna mistrovská utkání. Jak jste tuto roli přijal a je něco, co vám tady s pohledu brankáře schází?

Jsem rád, že dostávám tolik prostoru, chci chytat co nejvíce. Nechci tím ale říct, že mě těší, že je Zdenko zraněný, to nepřeji nikomu. Zázemí máme výborné, tréninky taky. Speciální tréninky nemám, ale když potřebuji, tak na ledě mám čas, abych si něco nacvičil, nebo se domluvíme s trenéry a přidáme do tréninku nějaké cvičení pro brankáře.

Brankářskou trojici tvoříte s Adamem Štěpanovským a zraněným Zdenkem Kotvanem. Jak hodnotíte váš vztah, který mezi vámi panuje. Máte mezi sebou rivalitu, nebo se podporujete?

Máme spolu dobré vztahy, jsou to dobří kluci. Můžeme se spolu bavit o všem, podporujeme se navzájem. Bereme jeden druhého jako konkurenci, ale nepřejeme si nic špatného.

Jaké jsou vaše osobní ambice pro letošní sezonu? Máte nějaký cíl, počet odehraných utkání nebo průměr branek na zápas, kterých byste chtěl dosáhnout?

Chtěl bych odchytat co nejvíce utkání a co nejvíce pomoct týmu. Důležité je, aby se nám dařilo týmově a měli pohodu v kabině. Chci mít i dobrý průměr branek na zápas, když nebudeme dostávat góly, tak nějaké vždy dáme.

Sledujete i výsledky a výkony vašeho mateřského klubu – Aukro Zlín? Byl jste se podívat osobně?

Výsledky sleduji, osobně jsem ještě neměl čas se podívat, ale chystám se. Myslím si, že nejdůležitější článek týmu je Kašík, který má vynikající formu a hlavně kvůli němu sbírají body.

Jak se vám zamlouvá pouze sedm účastníků v soutěži? Co si myslíte o avizovaných ambicích Drtičů postupu do WSM ligy? Má současný tým na postup?

Bude náročné hrát s každým soupeřem šest kol, je škoda, že není víc týmů, ale my si jdeme za svým cílem. Tým máme výborný, když budeme hrát to, co máme, tak to můžeme dokázat. Sezona je ale dlouhá a musíme jít postupně od malých cílů.

LUCIE BYDŽOVSKÁ