Horší vstup do utkání mohl Jestřábi potkat jen těžko. Už po dvou a půl minutách prohrávali, když Hodonín dokázal zásluhou Haringa vytěžit hned z první akce vedoucí branku. A po další minutě bylo ještě hůř. Domácí zadáci chybovali v rozehrávce, čehož využil Michal Šurek a svůj únik bez problémů proměnil.

Podobně jako v přípravném duelu se Šumperkem Jestřábi ani dvoubrankové manko nerozhodilo. V čase 4.51 je totiž vrátil do zápasu Michal Holuša, který využil nahrávky Šafaříka a svůj nájezd nadvakrát proměnil. Holušova branka znamenala živou vodu na hokejky domácích.

Hodonín mohl děkovat brankáři Holešovi, který si připsal několik vynikající zákroků. V 11. minutě například vystihnul Novákův blafák do forhendu, v 19. zase vyrazil tvrdou Kolíbarovu střelu od modré. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2 pro Hodonín.

Do druhé třetiny vletěli lépe domácí, ale z tlaku vyrovnávací branku nevytěžili. Klíčový moment druhého dějství nastal ve 29. minutě, když se hrálo 4 na 4 a rozhodčí Škrobák vyloučil hostujícího Špoka. Jenže domácí si místo kýžené branky nechali ujet Juráska, kterého zastavil Kučírek jen za cenu faulu a sudí nařídil trestné střílení. To sám poškozený proměnil a Jihomoravané opět vedli o dvě branky.

Závěr druhé třetiny poznamenaly výtržnosti domácích fanoušků, kteří se místo povzbuzování svého týmu věnovali zbytečným bitkám, kdy zbaběle ve velké přesile napadali ojedinělé fanoušky Hodonína, kteří před rozběsněnými chuligány nestačili utéct.

Závěrečná třetina očekávaný nápor domácích nepřinesla. Hodonín si vedení hlídal, jeho obrana působila velmi konsolidovaným dojmem a Jestřábi se prakticky nedostávali na dostřel Holešovi branky. Prostějovský kouč Flašar ještě zkusil v závěrečných dvou minutách hru bez brankáře, ale kontaktní branku se vstřelit nepodařilo.

V prvním utkání sezony 2009/10 tak prostějovští Jestřábi na domácím ledě podlehli Hodonínu 1:3. „Myslím, že se dnes hrál velmi dobrý hokej. Obě mužstva hrála s maximálním nasazením. Na obou stranách tam možná byla vidět ještě taková nesehranost, ale diváci si určitě přišli na své. My jsme sice vyhráli, ale Prostějov hrál velice dobře,“ řekl po utkání trenér hodonínských Drtičů Svatopluk Kosík.

Domácí kouč Aleš Flašar s výsledkem spokojený být nemohl. „Utkání se mi hodnotí velmi těžce, prohráli jsme 3:1. Soupeř byl velmi silný, ale myslím si, že jsme si to prohráli sami, poněvadž jsme neproměnili žádné šance a s jedním gólem se doma nevyhrává,“ řekl. „Hodonín nás překvapil velice disciplinovanou hrou, k vítězství mu musím pogratulovat,“ dodal Flašar.

HK Jestřábi Prostějov – SHK Hodonín 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Holuša (Šafařík) – 3. Haring (Hollý, Vrba), 4. Šurek (Peš), 30. Jurásek (trestné střílení). Rozhodčí: Škrobák – Dučák, Velinský. Vyloučení: 6:8, osobní tresty: Hlouch (10 min. – Flamík (10 min.). Bez využití. V oslabení: 0:1.
HK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kučírek, Buček, Šafařík, Plzák, Doseděl, Jedlička, Kolibár – Hlouch, Holuša, Novák, Novosad, Duba, Stejskal, Kavulič, Rak, Piluša, Křesťan, Berčák, Skoček. Trenér: Aleš Flašar.
SHK Hodonín: Holeš – Hoza, Šurek, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Rapant, Pokorný, Podešva, Hrtús, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Salajka, Šťastný, Kuba, Vrba, Hollý. Trenér: Svatopluk Kosík.