Šest sekund dělilo hodonínské hokejisty od dalšího tříbodového zisku. V rozhodující chvíli však překonal ležícího Maláče svým druhým gólem v utkání Stanislav Jakubu. „Hostující útočník měl dostatek času. Ta situace měla být vyřešená daleko lépe. Přiklonilo se k nim i trochu štěstí. Takové věci ale k hokeji patří,“ sdělil trenér hodonínských Drtičů Svatopluk Číhal. Tomu se vůbec nezamlouvali první dvě třetiny zápasu, kdy jeho svěřenci nemohli najít recept na důslednou obranu Nového Jičína v čele s gólmanem Lukášem Šrámkem. Hosty navíc v 33. minutě poslal do vedení dorážející Jakubu.

„Hráli jsme opravdu mizerně. Byli jsme bez pohybu a neprosazovali se. Naštěstí se nám podařilo vstát z mrtvých. Vyrovnali jsme a dokonce jsme šli i do vedení. Jičínští mají dobré hráče, což dokazovali po celý zápas,“ pokračuje hodonínský lodivod. Vedení 2:1 vydrželo Drtičům až do poslední minuty. Poté však přišlo zbytečné vyloučení. Toho dokázali novojičínští hokejisté využít šest sekund před závěrečnou sirénou. Po závaru před domácím Maláčem se trefil opět Jakubu a poslal oba týmy do prodloužení.

„Myslím si, že diváci viděli dobrý zápas. Bruslilo se a hra se přelévala ze strany na stranu. Škoda, že se nám nepodařilo odskočit o dvě nebo o tři branky. Hodonín ve třetí třetině vyrovnal a pak i vedl. Tomu jsme ale napomohli i několika zbytečnými vyloučeními. V závěru se nám však podařilo vyrovnat,“ komentoval kouč Nového Jičína David Handl. V prodloužení se ani ne po minutě prosadil Petr Peš, který tak rozhodl o zisku dvou bodů pro hodonínský klub.

„Úvodní dvě třetiny jsme hráli opravdu špatně. V šatně jsme si však řekli, že s tím musíme něco udělat, což se nakonec podařilo. Před prodloužením bylo jasné, že bod nám už nikdo nevezme. Chtěli jsme ale víc, a to se podařilo,“ uzavřel obránce Drtičů Michal Sladký.

Branky: 52. Šťastný (Barták, Meixner), Matušek (Nedbálek), 61. Peš – 33. a 60. Jakubu.

Sestava Drtičů: Maláč – Nedbálek, Pochylý, Hoza, Peš, Kočara – Pokorný, Šťastný, Barták, Meixner, Chlup – Sladký, Přikryl, Matušek, A. Veselý, Rapant.