„Jsem rád, že někdo ocenil můj investovaný čas a úsilí, jenž jsem do hokeje vložil a nabídl mi možnost zabojovat o místo v sestavě. Sice mi trvalo pár dnů, ale věřím, že to bylo dobré rozhodnutí. Budu se snažit pomoci Baníku vyhrát každý zápas,“ říká Rauš v rozhovoru na klubovém webu.

Dres Hodonína již v minulosti nosil coby mládežník, nyní se na Zimní stadion Václava Nedomanského vrací jako ostřílený zadák se zkušenostmi z amerického Lake Tahoe Blue (WSHL).

Poslední sezony prožil v Uherském Ostrohu, kde patřil k defenzivním oporám. „Všechno začalo nabídkou hodonínského Baníku. Chtěl jsem vyzkoušet, jestli bych mohl být přínosem pro nově vznikající druholigový tým mužů v Hodoníně,“ vysvětluje.

V letní přípravě problémy neměl, byť přechod nebyl úplně jednoduchý, ale do kabiny zapadl. Respekt si získal hlavně svými výkony na ledě. „Přípravu bych hodnotil jako povedenou, hlavně posledních pár zápasů jsme dokázali hrát jako tým a to je důležité,“ míní.

Vyšší soutěže se nebojí, rozdíl mezi krajským přeborem ale vnímá. „I když to nemusí na první pohled vypadat, druhá liga je rychlejší. Žádný hráč ani tým v ní není vyloženě slabý,“ ví dobře. 

Rauš chce hlavně letošní sezonu zvládnout bez zranění. Taky se chce něčemu novému přiučit. „Zlepšit se po hokejové stránce, jak jen to bude možné, a aby se nám co nejvíce dařilo,“ přeje si.

Hodonín měl o víkendu volno. Do sezony vstoupí druhým kolem ve středu, kdy doma vyzve Žďár nad Sázavou. Nejen Rauš se na fanoušky těší. „V Hodoníně při domácích utkáních je vždy úžasná atmosféra! Pár zápasů z minulých sezon je toho důkazem, kdy na Krajskou ligu přišlo více než 1200 lidí. Věřím, že i několik fanoušků z Ostrohu si udělá čas a přijedou se podívat do Hodonína na hokej,“ pronesl.

Společně s Raušem byli na soupisku Baníku pro druhou ligu dopsáni ještě útočníci Sebastian Bartes a Petr Krejčí, obránce Dominik Směřička a brankář Adam Běhal.

Na tryoutu naopak neuspěli Matěj Pisarovič, Filip Mrava, René Marek, Nir Tichon, Petr Pokorný, David Rapant a Denis Malík.

Trenér Radko Křivinka stále čeká na zapojení gólmana Jakuba Zollpriestera, který v létě absolvoval operaci kolene a nyní podstupuje rehabilitaci s postupnou zátěží.