Na tribunách se objevilo přes pět set lidí, kteří hokejisty hnali na zteč. Mezi ostře sledovanými byl i novic v brankovišti Michal Holeš.
Známý „Houle“ si zatím může mnout ruce. Uspěl.

„Začátek byl všelijaký. Vyhodil jsem kotouč a dostali jsme gól. Úvod nebyl z naší strany moc dobrý. Chvíli jsem trnul hrůzou, ale potom se to zlepšilo,“ říká spokojeně nyní blonďatý gólman.

Po inkasované brance v polovině druhé minuty mu ale zatrnulo. „V duchu jsem si říkal, abych nebyl v desáté minutě na střídačce,“ směje se Holeš. Nakonec přeci jen zvážněl.

„Byla to i moje chyba. Vyhazoval jsem v oslabení kotouč a nakonec dostal gól z dorážky. Bylo to nepříjemné. Utkání ale dopadlo dobře. Jsem spokojený. Hlavně za výhru a že se nám zápas celkem povedl,“ tvrdí letní posila, jež na jih Moravy dorazila z konkurenční Orlové.
Nakonec si duel užil. Aby taky ne. Předvedl několik ohromujících zákroků, kterými si získal fandy v ochozech.


Na tribunách se podle oficiálního zápisu objevilo přesně pět set třicet nadšených zvědavců.
„Na rozbruslení to vypadalo, že nikdo nepřijde. Nakonec jich dorazilo dost a vytvořili výbornou atmosféru,“ chválí Holeš hodonínské fans. Ty překvapil odbarvenými vlasy a devětadevadesátkou na zádech. „Gretzkyho číslo“, které v loňské sezoně nosil Francouz Pochon, ale brzy vymění.
„Budu mít svoji jedenašedátku. Dres mi přišel už v úterý, ale ještě jsme ho nestihli rozšířit,“ upřesnil Holeš.

Během příštích dnů si prý ještě promluví s obránci. Musí se domluvit na herních pokynech, aby defenzíva fungovala, jak má.
„Snažil jsem se na ně křičet, ale byl to první zápas. Budeme se muset ještě podomlouvat,“ dodal nový maskovaný muž na soupisce Drtičů.
Další utkání sehrají Hodonínští v pátek na ledě Trnavy.