Zatímco hodonínský rodák bude v nadcházející sezoně působit ve Zvolenu, jednadvacetiletý útočník přišel na Slovácko na hostování s možnými střídavými starty do prvoligového Přerova.

„Chci hrát za Hodonín, se kterým budu trénovat. Mojí prioritou jsou nyní Drtiči. Pokud ovšem občas vypomůžu Přerovu, bránit se nebudu," říká Dominik Matula.

Šikovný forvard se hodonínským fanouškům ukázal již v úterním přípravném zápase s Technikou Brno. Hráč s číslem osm na dresu nastoupil v elitní formaci po boku Jakuba Sajdla a Filipa Stránského a svým výkonem rozhodně nezklamal. „Na to, že to byl můj první zápas v novém klubu, tak se to celkem dalo. Hodně jsem si zahrál, dostal jsem dost prostoru, dokonce se mi podařilo dát gól," usmíval se Matula.

Drtiči sice v polovině utkání nevyužili přesilovou hru, ale devět vteřin po návratu hostujícího Kadlece z trestné lavice domácí srovnali na 2:2.

Dominik Matula
Mateřský klub: PSG Zlín
V minulých sezonách hrál i za Valašské Meziříčí, Přerov, Prostějov či Jihlavu.
Post: útočník
Narozen: 24. června 1994
Výška: 175 cm
Váha: 76 kg
Hůl: pravá

Po pěkné kombinaci a přihrávce od Kuby se ve svém prvním utkání za Drtiče prosadil právě Dominik Matula.

„Jsem tady, abych střílel branky. Proto jsem rád, že jsem to konečně prolomil," oddechl si talentovaný útočník, který hodnotil výkon Hodonína pozitivně.

„Tým šlapal, bylo to dobré," řekl Matula. „Kluci na Technice prohráli 0:3, takže naším hlavním úkolem bylo nastřílet soupeři nějaké branky. Nakonec jsme jich dali čtyři. Důležité také je, že jsme před soutěží vyhráli," přidal zlínský odchovanec.

Jednadvacetiletý útočník patří mezi talenty předního moravského extraligového celku. Matula se v minulých sezonách zařadil mezi hlavní tahouny zlínské juniorky.

V ročníku 2013/2014 i o rok později nasbíral v mládežnické soutěži shodně osmačtyřicet bodů za dvacet gólů a osmadvacet asistencí.

Nadaný mladík proto zaslouženě dostal příležitost i v prvním mužstvu Zlína. S týmem PSG absolvoval kromě letní přípravy i turnaj RONA CUP 2015.

Na Memoriálu Pavla Demitru nastoupil proti Nitře, domácímu Trenčínu i Banské Bystrici. „Jeho výkonnost se oproti loňsku zvedla. Věříme, že bude na sobě dál pracovat a v blízké budoucnosti by mohl nahradit hráče, kteří skončí nebo odejdou," uvedl kouč dvojnásobného mistra Rostislav Vlach.

Matula v minulosti odehrál pár zápasů i za Valašské Meziříčí, Přerov, Prostějov či Jihlavu. Závěr přípravy prožil na Lapači, nakonec ale bude působit v Hodoníně. „Byl jsem ve Vsetíně a vypadalo to, že budu hrát tam. Nakonec se kluby nedohodly na podmínkách. Jelikož paní Gajošová o mě měla zájem, tak jsem se za půl hodiny sbalil a odjel do Hodonína," řekla nová akvizice Drtičů.

Fanoušci SHK si mohou Matulu pamatovat z předloňské sezony, kdy proměněným samostatným nájezdem a vítězným gólem pomohl přerovským Zubrům, za které tehdy hrál, skolit v jednačtyřicátém kole právě slovácký celek. „To už je dávno," usmál se Matula, který se na nadcházející sezonu těší.

„Hodonín patří k lepším týmům ve druhé lize, určitě bude chtít hrát zase nahoře," ví poslední posila. „Cílem je play-off, a pokud skončíme do čtvrtého místa a ve čtvrtfinále bychom začínali doma, bylo by to ideální," přidal mladý forvard, jenž chce týmu pomoct brankami i přihrávkami na ně. „Hraji i dozadu, takže snad budu platný i při bránění," věří. „Chci prostě podávat co nejlepší výkony, aby trenéři i fanoušci byli se mnou spokojení," dodal Matula.