Zloba. Vztek. Pocity křivdy a bezmoci. Hodonínští junioři odcházeli po zápase šestadvacátém kole juniorské ligy do kabin řádně rozladěni. Jak by také ne, o cenného bodu je dělily dvě sekundy. „Takový závěr prostě naštve.. Každý bod se počítá a je dobrý. My jsme ho proti silnému týmu ztratily,“ řekl krátce po utkání domácí trenér Josef Doležal.

Za co vlastně nařídil sudí Škach nájezd? Třebíč v závěru tlačila a v nepřehledné situaci před gólmanem Šurým posunul hodonínský obránce David Kulyk branku. Hráči i diváci se zlobili.Všechny protesty byly marné. Křenek trestné střílení proměnil. Šurý mohl být hrdinou, proti přesnému zakončení třebíčského útočníka byl ale bezmocný. „Dvě vteřiny před koncem se to nedělá. Od rozhodčího to bylo dost nevhodné,“ nabídl svůj pohled Doležal.

Hodonínský gólman přitom svůj tým několikrát podržel. Třebíč byla v průběhu celého utkání lepším týmem, ale Drtiči si za nedělní výkon bod zasloužili. „Podali jsme nadšený bojovný výkon,“ pochválil svěřence Doležal.

Třebíč sice od poloviny zápasu vedla, ale domácí tým dokázal brankami Koubka a Miklíka vývoj otočit. Jen pro zajímavost, kapitán juniorů se trefil dvě sekundy před koncem prostřední části.

Drtiči drželi těsný náskok až do pětapadesáté minuty. Pak hosté vyrovnali. Když už to vypadalo na remízu, tak vzal osud utkání do svých rukou Škach, který nařídil nájezd.

Poslední Hodonín tak připravil o hezký víkend. V pátek totiž mladí Drtiči vyhráli v Uherském Hradišti 4:1. „Výhra v derby nás potěšila,“ uvedl Doležal. „V pátek jsme byli lepším týmem. Dařily se nám přihrávky i zakončování akcí. V Hradišti jsme vyhráli bez větších problémů. O to více nás mrzí dnešní ztráta,“ doplnil zkušený kouč.

Junioři SHK zůstávají v juniorské lize s jedenácti body stále poslední.

SHK Hodonín – Třebíč 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky Hodonína: Koubek, Miklík
Diváci: 50