Junioři hodonínského klubu dokázali v důležitém utkání přehrát druhý Pelhřimov a na čele tabulky mají již šestibodový náskok.

Mladí Drtiči o osudu utkání rozhodli až v závěrečné třetině, ve které dokázali dvěma brankami zápas strhnout na svoji stranu.

„Utkání s Pelhřimovem bylo celkově vydařené. Zápas byl pěkný, rychlý,“ uvedl hodonínský trenér Zdeněk Ševela. Ten společně se svým kolegou Buřičem mohl využít služeb všech svých hráčů. „Hráli jsme v nejsilnějším složení,“ potvrdil Ševela.

Pelhřimov se v Hodoníně představil jako vyzrálý tým. „Soupeř chtěl hrát taky hokej. Nebyl záludný, zákeřný,“ poznamenal domácí kouč. Hosté dlouho drželi jednobrankové vedení. V závěru utkání se projevila větší kvalita domácího celku. Hostujícího brankáře postupně překonali Petr Krupica, Jakub Rapant a Roman Průdek.

„Myslím si, že to byl náš nejlepší výkon v této sezoně. Podali jsme kolektivní výkon, těžko vyzdvihovat nějaké jednotlivce,“ řekl Ševela.
Hodonín byl po většinu zápasu lepším týmem a svého soupeře v každé třetině přestřílel.

Junioři Hodonína tak i nadále suverénně vládnou krajskému přeboru. Postupu do ligy se tým nebrání. „To je ještě daleko. Samozřejmě chceme jít co nejdál.

Myslím, že mužstvo má na to, aby bez ohledu na kvalitu severomoravského soupeře, úspěšně bojovalo o postup do ligy,“ dodal Ševela.

Výsledky SHKM
9.tř SHKM - Třebíč 1:6,Tomi. 8.tř SHKM - Třebíč 2:0, Spáčil, Bureš. 7.tř Třebíč - SHKM 3:2, Hron, Balaštík. 6.tř Třebíč - SHKM 1:8, Jajcay 2,Michalička 2, Kulyk, Rypar, Dufek, Polák.
5.tř Pelhřimov - SHKM 3:6, Dufek 3, Schenel, Kučera, Polák. 4.tř Pelhřimov - SHKM 8:2, Kříž, Vacula. 2. a 3. tř. B: SHKM - HC Kometa 1:2, Weber.
SHKM - HC Břeclav B 4:9, Weber, Kučeřík, Kuběna, Pospíšil. SHKM - Tigers Vídeň 2:17, Běhal,Kučeřík
2. a 3. tř. A. SHKM - HC Břeclav A 1:12, SHKM – WEV Vídeň 7:7, SHKM - HC Kometa A 3:10
Dorost: SHKM - Velké Meziříčí 6:1, Opavský 3, Tomi, Buřič, Mikulášek