„Podařilo se nám pomoci juniorce díky klukům z A týmu,“ komentuje funkcionář klubu Roman Bárta důvod úspěšného vstupu do sezony.

Na myslí má beky Zdeňka Ševelu, Jakuba Rapanta a útočníky Romana Průdka s Jaroslavem Surovým. Kluci, jejichž jména fanoušci často slýchávají při zápase mužů, patří v mládežnících mezi piliře. „Velkou oporou je i gólman Michal Šurý, který taky trénuje s chlapama. I když jen jako třetí gólman, ale určitě mu to pomáhá,“ tvrdí Bárta, jenž označuje osmnáctiletého mladíka v brankovišti za jeden ze základních kamenů.

„Michal je při zápase maximálně soustředěný,“ chválí hodonínskou jedničku.

S jistotou v kleci se pohoda rozprostírá do celého týmu. Hráči si navzájem věří. Jsou kamarádi. A to dělá hodně.

Dokáží zvládnout i vyrovnané duely. Bojují až do konce a výsledky přicházejí.

Příklad? V zatím posledním utkání s Pelhřimovem zbývá do závěrečné sirény poslední dvě minuty. Hodonínští se vrhají do útoku. Úspěšně. Puk do sítě nakonec dostává Rapant, který vyrovnává na 2:2.

Jenže. Junioři chtějí více. A Pelhřimovští jím to sami nabízejí, když plní trestnou lavici. Výhodu dvojnásobné přesilovky využívá po pasu od Ševely střelec zápasu Rapant. Mladší bratr Michala, který hraje za muže, slaví gólem v posledních vteřinách hattrick. „Myslím, že tým by dokázal zabojovat i bez kluků z áčka, ale zatím se bez nich letos obejít nemusel. Vychází to dobře. Vždycky minimálně dva hráli,“ podotýká Bárta.

V sobotu čeká na hodonínské mladíky Velké Meziříčí. Naváží na dosavadní úspěch? Přivezou všechny body a udrží neporazitelnost?